Orit Leibovitz Novitch

להמשך >> Creator's website

Current Shows

גולמיות

התיאטרון של אמיליה

שעת סיפור למבוגרים

תופר החלומות

פרינצ׳יפסה מלכת האמבטיה

גולמיות

תיאטרון תנועה ללא מילים יצירה בהשראת לואיז בורז׳אה

יוצרת: גליה פרדקין

יוצרות ומבצעות: אורית ליבוביץ נוביץ, רוויטל גריך

עיצוב תאורה: רותם אלרואי

עיצוב וביצוע תפאורה,תלבושות ומסכות: אורית ליבוביץ נוביץ

מוסיקה: אבי בללי

״זמן – זמן חי, זמן נשכח, זמן משותף. מה מביא הזמן – התפוררות? עפר ואפר ? הזיכרונות שלי עוזרים לי לחיות בהווה ואני רוצה לשמר אותם. אני אסירה של רגשותיי. את חייבת לספר את הסיפור שלך, ואת חייבת לשכוח את הסיפור שלך. את שוכחת וסולחת. זה משחרר אותך" לואיז בורז'ואה גולמיות / RAWNESS from FixTwist on Vimeo.

התיאטרון של אמיליה

הצגת ילדים ויזואלית עם בובות וחפצים

רעיון וביצוע: אורית ליבוביץ נוביץ
בימוי: גליה פרדקין
כתיבה: דניאל כהן לוי
עיצוב תפאורה: מיכל פרידמן, דניאל בלנקט
עיצוב בובות: אורית ליבוביץ נוביץ
מוסיקה: הילית רוזנטל
תאורה: אסי גוטסמן
דיבוב רדיו: רוברטו פולק
מפיק: משה נוביץ
צלם: כפיר בולטין

אמיליה- אישה מיוחדת , אמנית, בעלת חוש הומור,סבתא ללא גיל !  מלאת אהבה לתיאטרון שעבורה הוא עולם ומלואו. לאחר שסגרה את התיאטרון שלה לתמיד היא חוזרת לבדה לביתה המיוחד ויוצא הדופן. בעזרת דמיונה ועולמה הפנימי הקסום היא יוצרת עולם חדש ובו חברים, מצבים, מוסיקה וריקוד אשר ממלאים את חייה.  ההצגה עלתה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2015 וזכתה בשלושה פרסים: פרס עיצוב בובות ואביזרים, אות הוקרה לאמן ייחודי, פרס עיצוב התפאורה. ״לסיום חייבים לציין את ההצגה הפיוטית הקטנה ״התיאטרון של אמיליה״ שעושה שימוש מופלא באוסף של בובות רבות הבעה שאותן עיצבה ומפעילה אורית ליבוביץ נוביץ..... הביצוע הרגיש של הבובנאית המוכשרת מעניק להצגה הזו איכות גבוה ביותר.״ ידיעות אחרונות, שי בר יעקב ,07/04/15.

שעת סיפור למבוגרים

שעת סיפור למבוגרים מופע המשלב טקסט, בובות וחפצים

הטקסטים לקוחים מתוך הספרים: חיי אהבה‫/ צרויה שלו, מלקומיה יפיפייה ‫/ ס. יזהר, מנוחה נכונה ‫/ עמוס עוז, ספינת הבנות ‫/ מיכל זמיר, סוכן הוד מלכותו ‫/ דויד שחר, דרך גבר ‫/ יגאל מוסינזון, לא שם זין  / דן בן אמוץ/

מספר ויוצר: יהונתן רון
בובנאים ויוצרים שותפים: ניר טל ואורית לייבוביץ נוביץ

המופע  נוצר במסגרת פסטיבל "רגע אחד" של עיריית תל אביב לשבוע הספר  5-2017

מאז קצר הצלחה רבה בפסטיבל תיאטרון בובות הבינלואמי בחולון  ובגלריה תאטרון "החנות" בתל אביב‫.

אורך המופע: כשעה.

 

לביקורת עיתון "הארץ"

לראיון בתכנית "ספרות וספרים" עם שירי לב וענת שרון ביילס / כאן א׳‫.

בחור פוגש בחורההיא נכנסת בצעדים מדודים לחדר השינה, הוא סוגר את הדלת אחריה... ואז   שעת סיפור למבוגרים- אסופת סצנות מין ממיטב הספרים והסופרים בספרות הישראלית בשילוב טקסט, בובות, חפצים וקהל המתמודדים יחדיו עם המבוכה שבכניסה למיטות לא מוכרות‫.

תופר החלומות

הצגה ויזואלית של בובות וחפצים העוסקת במרחב הדמיוני של החלומות.

רעיון וביצוע - אורית ליבוביץ נוביץ, רוויטל גריך
בימוי - גליה פרדקין
מחזה - איציק ויינגרטן
עיצוב וביצוע בובות - אורית ליבוביץ נוביץ
מוסיקה- אלדד לידור
תאורה- אמיר קסטרו
הפקה- רונה ספורטה

ההצגה מאושרת סל תרבות ארצי החל מגילאי גן ועד לגיל 10.

"לפרום את הפחד מהחלום עם חוט, כפתור והמון דמיון" מתוך מתפרה לכריות מתגלה ממלכה מנומנמת- ממלכת נמנמניה. ממלכה בה כולם ישנים שנת ישרים וחולמים חלומות מתוקים, רק את נמנמונת הנסיכה פוקדים חלומות מפחידים. נמנמונת מחליטה לצאת אל החלום כדי למצוא את הפתרון, האם כפתור עגול וקצה חוט ארוך יובילו אותה אל תופר החלומות? זוכת פרס העיצוב, פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2013. מדברי השופטים: "בהצגה שכולה עיצוב בובות, אביזרים וחלל, שתנועת החפצים בה בלתי פוסקת, היוצרות והמבצעות בוראות עולם שכולו קסם, דמיון ורוך, שחובר לכדי חוויה חושית, עמוקה ואינטימית”. "סיפור מתוק עם משחק כובש שמכניס את הילדים לתוך העלילה באופן מיידי.” לביקורת עם המלצה חמה!

פרינצ׳יפסה מלכת האמבטיה

אורית ליבוביץ נוביץ - בובנאית/שחקנית, עיצוב וביצוע בובות.

רוויטל גריך - בובנאית/ שחקנית.

יהב מיכאל - בונה הקלנועית.

אורך המופע: כחצי שעה (הנסיעה+ המופע).

 

 

 

הופעה נדירה של פרינצי'פסה, זמרת אופרות סבון שהופיעה באמבטיות מפורסמות ברחבי העולם ומגיעה הישר מדושלנד הרחוקה. מלווה במעריץ נאמן ובקלנועית המאובזרת כחדר האמבטיה הפרטי שלה, היא נותנת הופעה של פעם בחיים, מסתבנת ומסבנת את הקהל בקולה... המופע מתנייד ברחוב ותוך כדי ההתניידות יוצר אינטרקציה עם הקהל המזדמן ברחוב, הקלנועית נראת כחדר אמבטיה, מאובזרת במכונת בועות ומערכת סאונד ממנה מתנגנת מוסיקה - יוצרת ברחוב אפקט ״החללין מהמלין״ .הקהל מתמגנט להתרחשות ומלווה את הקלנועית והדמויות עד הלוקיישן בו מתרחש המופע,הקהל מתיישב והמופע מתחיל….. מופע מאד דינמי, מלא בהומור, הקהל מהווה חלק מההתרחשות הבימתית. Principessa Queen Of Bath from FixTwist on Vimeo. המופע הופיע ברחבי הארץ - הבכורה בפסטיבל עכו, פסטיבל ישראל, פסטיבל הבובות בחולון, פסטיבל הבובות הבינלאומי בירושלים ובמקומות רבים נוספים. כמו כן הופיע בפסטיבל הגדול בעולם לבובות בשרלוויל-מייזייר/ צרפת ובפסטיבלי רחוב  ברחבי איטליה.