נטלי צוקרמן

צוקרמן היא יוצרת תיאטרון, פרפורמרית, אוצרת ודרמטורגית.

בין עבודותיה בישראל: Practice Makes Perfect (יוצרת ומבצעת), הגוף האחר (יוצרת ביחד עם עתליה ברנזבורג ומבצעת), עץ משפחתי (יוצרת ומבצעת), לא מכניסה את זה הביתה (דרמטורגית ומבצעת), שיחות עם הברמן (יוצרת ובמאית יחד עם ליחי בקרמן);

ובעולם: WILLO & ROBO (נורבגיה), ARE YOU COLD? (פסטיבל NRLA, גלזגו), IT ALL DEPENDS ON WHO PLAYS THE LEADING PART, (Edinburgh Fringe Festival)..

אחת מיוזמות ומנהלות אמנותיות של פסטיבל "תלוי במקום" בתל אביב. בעלת תואר בחינוך ובימוי מסמינר הקיבוצים, בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בפרפורמנס מה- RCS בסקוטלנד ותואר שני בהצטיינות יתרה בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב.

זוכת פרס מבצעת השנה קיפוד הזהב 2014.

להמשך >>

הצגות רצות

הגוף האחר

Practice Makes Perfect

הגוף האחר

זוכת פרס מבצעת השנה קיפוד הזהב 2014. "מופע חצוף, אחר, בועט ורענן." (הארץ)

יוצרת ומבצעת: נטלי צוקרמן
יוצרת ובמאית: עתליה ברנזבורג
עיצוב תאורה: אמיר קסטרו
הפקה: מיכל בן יהודה
ניהול הצגה והפקה בפועל: עומר אלשייך
משתתף אורח: דוד צוקרמן

משך ההצגה: 80 דקות

מופע פרפורמנס בשלושה פרקים: פרק א: "היי, קוראים לי נטלי צוקרמן. כשהייתי בת 12 , שנת 1990, עברתי תאונה, לא תאונת דרכים, תאונה די מטומטמת, תאונה בצופים". לאחר תאונה קשה בגיל 12 שהשאירה אותה משותקת ושיקום מוצלח שהפך אותה לגיבורה המנצחת כנגד כל הסיכויים, לאחר סיפור אהבה מהאגדות שפוספס, לאחר אין ספור צלקות שהותירו מאהבים רגעיים, עולה השאלה מה עכשיו? פרק ב: "אני מכיר איש שעשה לעצמו אישה אידיאלית מתשוקותיו". ("לשון אהבה ותה על שקדים קלויים" שיר מספר 5 מאת יהודה עמיחי). מפת חיסול חשבונות הנוצרת בעקבות אין ספור צלקות שהותירו בגופה מאהבים רגעיים יותר או פחות. פרק ג: "לפרויקט אמנותי דרוש: בחור/גבר רווק שמחפש זוגיות. אין צורך בניסיון בימתי קודם". רשימת משימות קצרה בדרך למציאת אהבה.

Practice Makes Perfect

פרס הפרפורמרית לנטלי צוקרמן, פסטיבל עכו 2015

יצירה מאת ובביצוע: נטלי צוקרמן
יוצרים ופרפורמרים: איילת גולן, תומר קופל, אגם שוסטר, רותם תש״ח
דרמטורגיה ובמאי שותף: יאיר ורדי
במה תאורה ווידאו: איריס מועלם
תלבושות: אני אטדגי
הפקת וידאו: נימרוד צין
עוזרת יוצרת ומנהלת מופע: מיכל בן יהודה
מפיק: עומר אלשייך

ההפקה החלה כתרגיל גמר במסלול שחקן יוצר-חוקר בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם אילה ברסלר נרדי ועלתה לראשונה בפסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2015. מופע פרפורמנס המבוסס על סיפורה האוטוביוגרפי של נטלי צוקרמן, הסובלת מנכות בלתי נראית בעקבות תאונה שעברה בגיל צעיר. צוקרמן הזמינה מאמנת כושר, רקדנית מקצועית, את בן זוגה, חברים ומשפחה להעביר לה שורה של אימונים ושיעורים בהם - דרך הפריזמה של הגוף הנכה המתמודד עם פעולות ותנועות יומיומיות כמו קימה מהרצפה, נפילה וריצה - היא תוכל לחשוף בפנינו את פרוצדורות התנועה של הגוף הנורמטיבי שלנו.