דורי אנגל

שחקן, במאי ומפיק תיאטרון עצמאי. בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות ולימודי משחק שייקספירי באקדמיה המלכותית בלונדון RADA.

שיחק בתיאטראות רבים, ביניהם תיאטרון חיפה, תיאטרון יידישפיל, תמונע, הסמטה, מלנקי וקבוצת תיאטרון רות קנר.

בין תפקידיו הבולטים: המלט ב"המלט", רסקולניקוב ב"על החטא", דידי ב"מחכים לגודו", יורם ב"ילדי הצל", זאנד ב"בעלת הארמון" ודוד ב"דומיית המלחים".

ביים, הפיק והשתתף בהצגה Youth & Will על-פי מחזות שייקספיר, שזכתה לשבחים בפסטיבל אדינבורו ובלונדון, ובהצגה Falstaff & Son, על-פי "הנרי ה-4" של שייקספיר, שהציגה בפסטיבל RADA בלונדון.

עבודות בימוי נוספות: האופרה "השיעור" ע"פ יונסקו (פסטיבל חג המוסיקה) וההצגה המוסיקלית "משחקים באהבה" (יידישפיל).

יוצר ומפיק בהצגות "המשפט" (על-פי הרומן מאת קפקא, בעיבודו ובימויו), "אהבה וכסף" (בכורה ישראלית למחזה של דניס קלי) והצגת היחיד שלו "עכשיו אני לבד" (האאוטסיידרים של שייקספיר - תיאטרונטו, תמונע ותיאטרון Bread & Roses בלונדון).

 

להמשך >>

הצגות רצות

אהבה וכסף

עכשיו אני לבד

המשפט

אהבה וכסף

בכורה ישראלית למחזה עטור הפרסים מאת דניס קלי. מבט שנון ומריר על פתולוגיה של משבר כלכלי שמחלחל אל היחסים בין בני-אדם. על אהבת הכלכלה וכלכלת האהבה.

מחזה: דניס קלי
תרגום: יותם בנשלום
רעיון והפקה: דורי אנגל
בימוי: משה פרלשטיין
תפאורה: כנרת קיש
תלבושות: עפרה קונפינו
תאורה: חני ורדי
מוסיקה: תבור נקש
שחקנים: דורי אנגל, אדר בק, הגר דנון, אורה מאירסון, יואל רוזנקיאר, שלום שמואלוב

"בשבוע שעבר עמדתי מול חלון ראווה כזה והסתכלתי בתיק שבחיים לא יהיה לי כסף לקנות, ופתאום הבנתי שאת התיק הזה תכננו לא כדי שאפשר יהיה לשים בו דברים, אלא כדי שאפשר יהיה לשים בו אותי" דיוויד זקוק לאהבה. הוא כותב סדרה של אימיילים לבחורה צרפתייה שפגש דרך עבודתו, אבל עברו עומד בדרכו. הוא בחובות. הוא חייב למכור ובכל דרך, את נפשו, את גופו. ג'ס היא צרכנית אובססיבית, מכורה לקניות. כל הניסיונות הטיפוליים נכשלים, היא חייבת לקנות, היא קונה למען חייה. אבל הכסף אינו מספיק, וגם לא האהבה.

עכשיו אני לבד

האאוטסיידרים של שייקספיר - שיתוף פעולה עם הבמאי ניק האטצ'יסון (אנגליה)

מאת: ויליאם שייקספיר | עריכה: ניק האטצ'יסון ודורי אנגל | בימוי: ניק האטצ'יסון משחק: דורי אנגל | תלבושות ואביזרים: מלאני לומברד | מוסיקה: רוני רשף | תאורה: מיכאל צ'רניאבסקי ואינה מלכין

שייקספיר כתב הרבה על דמות האאוטסיידר – המלך המודח, האדם המורד, השוטה בשולי החברה. לעיתים הגלות היא מבחירה, לעיתים כפויה. ההצגה Now I Am Alone יוצרת חיבור בין הזאבים הבודדים של שייקספיר, חיבור שמתוכו נרקמת דמות אחת – קולו של שייקספיר עצמו. מתוך המבט מבחוץ, עם הרבה הומור, אירוניה וגם כאב, מביא שייקספיר את תפישת עולמו על החברה בה הוא חי ועל טבע האדם.

המשפט

עיבוד מקורי לרומן האלמותי של קפקא, בשילוב תנועה ווידאו-ארט.

מאת: פרנץ קפקא │עיבוד ובימוי: דורי אנגל │תנועה: עמית לוי │תפאורה ותלבושות: אנדריאנה לובינה │וידאו: חן צרפתי│מוסיקה: רוני רשף │תאורה: מיכאל צ'רניאבסקי ואינה מלכין │שחקנים: דורי אנגל, אבי גולומב, טל מיכלוביץ', עפר פרימן.

קפקא על הבמה "מישהו כנראה העליל על יוזף ק' כי בוקר אחד, מבלי שעשה דבר, הוא נעצר." עיבוד מקורי לרומן האלמותי של קפקא, בשילוב תנועה ווידאו-ארט.