שרון שטרק

שרון שטרק היא שחקנית ויוצרת עצמאית המשחקת בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה.

כבוגרת בית הספר האמריקני לבלט בניו יורק, שרון רקדה בלהקת סקפינו באמסטרדם. בהמשך למדה בסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב, ושיחקה בתיאטרון חיפה ובתיאטרון החאן. בטלוויזיה היא מופיעה בסדרות רבות, בין היתר ב-"מלאך של אמא," "אבודים באפריקה" ו"החממה". שרון מביימת וכותבת לתיאטרון. הפקותיה מציגות בתיאטרון תמונע, וכן בבתי ספר למשחק ובפסטיבלים לתיאטרון קצר. היא בעלת תואר B.Ed בהצטיינות יתרה בהוראת תיאטרון ובימוי מסמינר הקיבוצים, ומלמדת בסטודיו למשחק ניסן נתיב.

להמשך >> לאתר היוצר/ת >>

הצגות רצות

אויבים

אויבים

עיבוד חדשני לרומן הקלאסי מאת יצחק בשביס זינגר

עיבוד ובימוי: שרון שטרק מוסיקה: יונתן הררי תלבושות: ורוניקה שור תפאורה: רוסלו שמריה ע. במאית וניהול הצגה: צח אלבז בהשתתפות: אלון פרידמן, הדר ברנשטיין, לנה פרייפלד, אפרת ארנון צ'לו- שולמית לורין, ויולה- אודי ברנר, כינור-דניאל תנחלסון, קלרינט- קובי סלומון התלבושות הינן מהאוסף הפרטי של רייצ'ל בן דהן. ההפקה הועלתה במימון משרד התרבות.

הסיפור העוקב אחר חייו של הרמן ברודר, יהודי ניצול שואה המהגר לניו יורק בתום מלחמת העולם השנייה. הרמן ברודר מאבד את אמונתו ואת משפחתו באירופה. לאחר המלחמה הוא מתחתן עם המשרתת הפולניה שהסתירה אותו בזמן המלחמה, אך מנהל חיים כפולים עם יהודייה סוערת ניצולת המחנות. העלילה מסתבכת כאשר גם אשתו הראשונה שבה מן המתים ומגיעה לניו יורק.

לצורך העיבוד הנוכחי, הלחין יונתן הררי יצירה מקורית לשלישיית כלי מיתר וקלרינט. הנגנים והמוסיקה תופסים את מרכז הבמה ומהווים קונטרפונקט לשחקנים המבצעים סצנות מתוך הרומן. לכל אישה תימה מוסיקאלית משלה, והסך הכול הוא ניסיון עיקש ובלתי אפשרי לייצר הרמוניה בין שלושת הנשים/המנגינות.

המפגשים הדרמתיים והמוסיקליים מייצרים שפה של מתח, ניגודים והתרוממות הרוח, ומשקפים את המתחולל בנפשו של גיבור המחזה, הרמן, ואת מאבקו לאחות את שברי חייו דרך שלושת נשותיו. זהו מסע יצרי הישרדותי ויפיפה, עד לסוף המר.