לימור יצחייק

שחקנית, ליצנית ויוצרת עצמאית, ילידת  1970. בוגרת הסטודיו של ניסן נתיב בת"א 1995. שיחקה בתיאטרון מקומי ("סמטת הכסאות הלבנים", זוכת ציון לשבח עכו 1998), תיאטרון גשר ("אוכלים", "דון ז'ואן" ועוד), תיאטרון נוצר ("ירמה" בבימויה של דלית מילשטיין, בתפקיד ירמה) , תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער ועוד. 

מאז שהפכתי לאם, עזבתי את התיאטרון הרפרטוארי והתחלתי ליצור בתיאטרון שלי "לימור יצחייק- תיאטרון שמגיע"  במסגרתו יצרתי בשיתוף עם הבמאית גאולה סבידנסקי את ההצגות: "הלכה", סיפורים על פי צ'כוב (בכורה בפסטיבל אישה 2008), "סיפורי אלף לילה ולילה", וכן את הצגות הילדים "ביתו של הקופיף", "פטריק האמיץ". 

באופן עצמאי יצרתי את "הזמנה לחתונה" בשיתוף להקת נשות חווה, "המלכה של השכונה" תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה הירושלמית לשלושה שחקנים וגיטרה. לאחרונה יצרתי לפסטיבל 360 מעלות הירושלמי מופע ליצנות למבוגרים "המופע של פרלה " עימו אני מופיעה בכל הארץ .

לפני כעשור התוודעתי לעולם הליצנות, עברתי השתלמויות שונות בתחום זה ואני מקדישה היום את יצירתי לליצנות, יש לי דמות ליצנית בשם פרלה איתה אני מופיעה  במופעי רחוב ברחבי הארץ ובקברטים ( "לידי לץ", "קטסטרוף").  

יצרתי והובלתי את קבוצת "חדר משלך", קבוצת נשים יוצרות מכל תחומי האמנות.

זוכת קרן תרבות אמריקה ישראל. ליצנית רפואית בקבוצת "רופאי חלום" בביה"ח "מאיר" ו"שערי צדק".  

אני רואה עצמי כליצנית פיוטית, חוקרת, חושפת ,מחפשת שמקדישה היום את חיי ליצירה מקורית ואחרת.

אמא לאביב, עדן, שחר והלל.

 

להמשך >>

הצגות רצות

המופע של פרלה

הלכה

אלף לילה ולילה

המלכה של השכונה

לימור יצחייק – תיאטרון שמגיע 

המופע של פרלה

מופע ליצנות פיוטי על אהבה, אכזבה, פנטזיה וחלומות

יצירתה של לימור יצחייק 

מוסיקה ותרגומים: רויטל מוניטה

דרמטורגיה וליווי: גאולה סבידנסקי 

בניית תפאורה: משה ארפי 

תלבושות ואביזרים: לאוניד אליסוב

יעוץ אמנותי: לושה גבריאלוב, ויטלי אזרין, גילי עברי

"פרלה" דמות ליצנית , נוסטלגית תמימה ונאיבית. המלאה בצפייה ותקווה לאהבה הגדולה של חייה ולחלומות המחכים להתגשם, הערב זה הערב !!!! הבמה מוכנה למופע הגדול של חייה ! הערב חלומה הגדול יתגשם ! היא תמצא חתן, תנשא, תקים בית, תחיה באושר ואושר ...אך מה קורה כשהכל משתבש ???

הקהל מלווה את פרלה ברגעי השיא והשפל, האכזבה, הייאוש והבחירה בחיים. פרלה יוצאת למסע ...היא תעזוב את הבמה הנוצצת ותשוב הביתה, אל עצמה, אל חייה, תבנה את ביתה ואת עצמה מתוך המזוודה שהגיע איתה. תמצא חוף מבטחים בחיים לבד! כל זאת במציאות, אך בחלומות כשפרלה מניחה ראשה על הכר באות וצפות כל הפנטזיות הישנות ...

פרלה מקיימת את המופע בסגנון של קומדיה מוסיקלית, המופע מלווה בשירים נוסטלגיים בתרגום מופלא של רויטל מוניטה לעברית .

הלכה

בימוי : גאולה סבידנסקי

משחק ושירה : לימור יצחייק 

על הפסנתר : בוריס זימין   

פיתוח קול : גלינה קנאון

תרגום שירים : פולינה קנייבסקי

מוסיקה : נועה ארזי

סיפורים עליו, סיפורים עליה,סיפורים עלי,סיפורים על החיים, הצגה ע"פ סיפוריו של א.פ צ'כוב, מגדולי הסופרים הרוסים, משרטט דיוקן אנושי של האדם על כל רבדיו. הומור וסאטירה, בכי וצחוק, ע צב ושמחה, רומנטיקה, יצרים, אכזבות, חלומות והפתעות. גלריה של דמויות במגוון צבעי החיים, שחקנית אחת מלווה בפסנתר ושירים ממיטב הקלאסיקה הרוסית. בין דמויותיו המאוהבות, החולמניות החשקניות של צ'כוב. ..."צ'כוב היה אומר לפעמים שמתאר הוא את האנשים האפורים אלה שאין רישומם ניכר בקהל האנשים האחרים ואשר הם עצמם סבורים שדומים הם "לכל אדם אחר". אבל כל אדם – ודבר זה ידע צ'כוב – דומה לכל אדם אחר, וכל אדם, יהיה אשר יהיה, שונה מכל אדם אחר, וזהו עיקר סודם של החיים."  (לאה גולדברג - הספרות הרוסית במאה ה-19).  

אלף לילה ולילה

בימוי : גאולה סבידנדקי 

משחק: לימור יצחייק

כוראוגרפיה: שימה להט 

מוסיקה: יואל בן שמחון

מופע ססגוני ומרהיב עפ"י סיפורי אלף לילה ולילה המוגשים במבט עכשווי עם קריצה לחיינו היום, מסע נצחונה של שחרזאדה האישה הנלחמת מאז ועד היום . סיפורים , תשוקות ומזימות שירה וריקוד בחגיגת תיאטרון שאינה נחה לרגע .

המלכה של השכונה

אהבה בימין משה שלושה שחקנים וגיטרה בתיאטרון סמטאות מרהיב

שחקנים יוצרים: אברהם כהן, לימור יצחייק וג'ק שווילי

כתיבה: ג'ק שווילי

עיבודים ולחנים מוסיקליים: רויטל מוניטה 

ההצגה זכתה לתמיכת מפעל הפייס וקרן רבינוביץ'.

 

"חץ האהבה הראשון שפגע בי היה כאן בשכונה, במרכזה, בתוך ליבה חיה מלכה אחת ויחידה, הפילה את חומות ליבי"  המלכה של השכונה הינה הצגת תיאטרון סמטאות מטיילת, שנוצרה בשכונה היפיפייה ימין משה בירושלים. חומות העיר העתיקה הנשקפות ממנה, מיקומה למרגלות השכונה משתלבים בסיפורה של השכונה הראשונה מחוץ לחומות. שלושת הדמויות אלברט, ז'קו ובלה שלושה חולמים המאוהבים בגעגוע ומתגעגעים לאהבה, נפגשים בשעת בין ערביים ומבקשים לצאת אל מחוץ לחומות הלב, שהלך ונסגר עם השנים, ולהיכנס אל ליבה של השכונה. עם כל צעד פנימה קמים לתחייה זיכרונות, ריחות, שירים, ודמויות מופלאות הממלאות את הלב. שלושה שחקנים , גיטרה ופסקול מוסיקלי עשיר, כמו מארחים את הקהל המגיע עם סיפורים ושירים של אהבה לימים שהיו ואינם עוד, מספרים את סיפורה של השכונה, ממיסים את חומות  הלב ומובילים את הקהל למסע עם סיפורים ושירים של אהבה ויין ! "איזו שלישיה נפלאה!!!! אנשים מוכשרים, שניכר כי נהנים להופיע, נותנים את כל מה שהם יכולים באהבה גדולה! צפינו בכם בשבת האחרונה, תאטרון טיול מקסים, מרגש שמלא אותנו באנרגיות לתחילת שבוע! ממליצים בחום לראות!" (יעל מור)  

לימור יצחייק – תיאטרון שמגיע 

כחלק מתפיסתי כיוצרת עצמאית, יצרתי תיאטרון נודד, שאותו אני מקימה בכל מקום. כל הציוד מגיע איתי, תפאורה, תאורה, הגברה ואפילו כסאות לקהל במידת הצורך ...תיאטרון נודד של ממש כמו בימים עברו, המסתובב עם רפרטואר הצגות תיאטרון עשיר, מקצועי ומגוון המגיע לכל מקום ולכל מרחב – לסלון, לחצר, לטיול, למרכז העיר, לפסטיבל, לימור תפגוש אתכם בטיול, במסע משפחתי או בכל מפגש חברתי הקסם הנודד מגיע עד אליכם !!!

 
  • המופע של פרלה
  • הלכה
  • המלכה של השכונה
  • אלף לילה ולילה
  • הדודות  שתי שחקניות לימור ופני הן "הדודות " שחוגגות איתכם אירועים מיוחדים  מסיבות, ימי הולדת, הנחיה, אירועים - התקשרו ונבנה יחד את האירוע המתאים עבורכם.
  • ליצנות דמויות שטח יחודיות היוצרות קשר עם הקהל המתאימות לכל אירוע.