אודי בן סעדיה

מחזאי ובמאי. בוגר המגמה לבימוי, החוג לתאטרון אוניברסיטת תל אביב 1983. כותב ומביים למעלה משלושים שנה במסגרות שונות. מחזות פרי עטו הוצגו בפסטיבל לתאטרון אחר בעכו, בתאטרון צוותא ותמונע בתל אביב. כתב בטור הסאטירי "בוקר טוב מעריב", ובעיתונים "חדשות" ו"העיר". פרסם סיפורים קצרים במוספים ספרותיים שונים. ספר הסיפורים שלו "חג שמח אדון נחמיאס", יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד. בין עבודותיו לתאטרון: "פוקס" – כתיבה ובימוי. "בתחילת קיץ 1970" – עיבוד ובימוי לנובלה של א.ב יהושע. "מלך הכפר" – כתיבה ובימוי. "איש הפלדה משכונת כצנלסון".  "אשרי"– כתיבה ובימוי. "כלב חוצות" – על פי הרומן "תמול שלשום". "המלבוש" – עיבוד ובימוי ל 3 סיפורים של עגנון.  
להמשך >>

הצגות רצות

סדום

שמע

המלבוש

דמיון מודרך

מזל דגים

סדום

מחזה מצחיק עצוב על רצחנות, פתולוגיה ומה שביניהם.

מאת ובבימוי: אודי בן סעדיה
עיצוב במה: יערה צדוק
עיצוב תלבושות: נטשה מנטל
עיצוב תאורה: מתן פרמינגר
מוסיקה מקורית: רון קליין
שירה: נופר לוינגר
שחקנים: ערן שראל, דורון צפריר, רפי רותם, מעין גושן, רוני יעקובוביץ

צילום דימוי: יוסי צבקר

וקסי ומקסי, זוג רוצחים שכירים, מגיעים לסדנת העצמה אישית בסדום ומחפשים את שניידר.

מי הוא אותו שניידר? מי שלח אותם? האם יצליחו להשתחרר מהשדים שרודפים גם אותם? מה מניע אותם? האם יש להם דרך להימלט מהשליחות שהוטלה עליהם, מזיכרונות העבר או מהנתיב שבו הם צועדים כבר שנים?

שמע

על פי סיפור קצר מאת יהושע קנז

מחזה ובימוי: אודי בן סעדיה
תלבושות: נטשה מנטל
תאורה: אדם רוטבליט
משחק: איציק דריי
           מוטי סבג
           רוני יעקובוביץ
           שרון לנגר
סיפור התבגרות וחניכה של נער צעיר באחת המושבות במרכז הארץ. מפגש עם "אימת" החיים  –מין. מוות ואלימות בבני אדם ובבעלי חיים, והצורך לבחור בעמדה כלפי המציאות – להאמין בליבם הטוב של האנשים. "הייתי בהצגה " שמע". 2 שחקנים .2 שחקניות ווואוו אחד גדול. זו הייתה בומבה בפרצוף(במובן הטוב). ממליץ בחום!" רזי ברקאי גלי צה''ל   "עבודה נהדרת! גם העיבוד, הדמויות התלושות, עבודת המשחק - הכל יחד מייצר חוויה מאוד חזקה ומיוחדת" הסופרת שגית אמת
"המחזאי והבמאי אודי בן סעדיה ניתב שתי שחקניות ושני שחקנים, ויחד העלו שורה עוצרת נשימה של קטעי חיים בשולי השוליים של החברה, בעקבות סיפורו הנפלא של יהושע קנז.... קנז, מגדולי הסופרים בישראל, זוכה כאן לצדק פואטי. הדמויות שברא בדמיונו הספרותי מקבלות חיים מלאים ותלת ממדיים. לשחקנים  ולבמאי מגיעה קידה עמוקה על הישגם." עודד קוטלר
 

המלבוש

עיבוד חדש ליצירתו של ש"י עגנון

משחק: ישי מאיר

עיבוד ובימוי: אודי בן-סעדיה

תפאורה ותלבושות: עוזי עמרני

מוזיקה: יובל מסנר

תאורה: גלעד אלפסי

ארט:

 

עיבוד חדש ליצירה המרתקת, האירונית והאלגורית פרי עטו של הסופר זוכה פרס הנובל ש"י עגנון, מגדולי היוצרים של הספרות העברית בעת החדשה.  

דמיון מודרך

פנטזיה קומית לירית.

חמש נפשות לא מחפשות מחבר, אלא מקום בו יוכלו להימלט מעצמן. לפעמים נוצר קשר קצר ביניהן ולפעמים הוא נפרם. בצבא. בבנק. באוניברסיטה  או בים. עולם כאוטי שהדרך היחידה לשרוד בו היא דרך חלום, הומור, התחפשות  ומשחק.

מזל דגים

סאטירה מופרעת

משחק: רוני בליץ
עיבוד ובימוי: אודי בן-סעדיה
מוסיקה: חובב בן-סעדיה
תפאורה ותלבושות: עוזי עמרני
תאורה: מאיר עקרשי
וידאו: עידן יצחייק
ארט: אופירה אביסר

מעשה בפישל קארפ,  הטייקון של העיירה, בצלאל משה היתום, ודג גדול,ששושלת ייחוסו נמשכת עד לדגים שהיו עם יונה הנביא במסעו לנינווה. סאטירה אכזרית ומצחיקה על דגים, אנשים ורעבתנות אין סופית שלא יודעת גבולות.