טסים לחו"ל

4 מפגשים שיעזרו לכם להטיס את היצירה שלכם לחו"ל

*המפגשים מיועדים ליוצרים מתחום התאטרון והפרפורמנס.

מגלים את אמריקה

מנחה: עידן שוורץ

23.8, 10:00-13:00, בית הבאר

במפגש נבין איך להתחיל את המסע לארה"ב: את מי כדאי להכיר, מה כדאי לדעת על האמריקאים , ונבין צעד אחר צעד, כיצד לייצר הזדמנות להגיע עם היצירה לארה"ב. נלמד על המנטליות האמריקאית, נסקור את האירגונים היהודיים השונים, נכיר את העולם האקדמי וההזדמנויות שהוא מציע וכמובן את משרד החוץ ודרכי העבודה מולו. יחד נחבר את כל הנקודות ונבין איך ניתן לנצל את כלל המקורות בכדי להוציא לפועל סיבוב הופעות בארצות הברית.    

עידן שוורץ, יזם תרבות, לשעבר נספח תרבות של ישראל לדרום-מערב ארה"ב, יוצר תיאטרון וחבר אי"ב בעבר. 

הופה, אירופה 

האם כל יוצר יכול להפוך לאמן בינלאומי ומה הן ההבנות והצעדים הראשוניים הדרושים לשם כך?

מנחה: דלית איתי

13.10, 10:00-13:00, בית הבאר – התאריך מלא!

17.10, 10:00-13:00, בית הבאר – התאריך מלא! אם יהיו מספיק פניות נפתח מועד נוסף – אנא כתבו ל[email protected]

המפגש יכלול סקירה של הפלטפורמות השונות הקיימות להופעה וליצירה באירופה. במהלך המפגש "נעשה סדר" ונמפה את הפלטפורמות לסוגים שונים, המתאימים לאמנים/ות שונים/ות תוך מתן כלים בסיסיים שיוכלו לעזור לכל אחת ואחד להבין אילו מסגרות יכולות להתאים לה/לו. דלית תציע דרכים לדמיין מחדש את "האמן שאנחנו", את הקהילה המקיפה אותנו ואת האופציות להתחבר למרחב יצירתי נוסף וחדש. נדון בשאלות של רלוונטיות כמו האם המקומי הוא בינלאומי? האם יש יצירות שמתאימות יותר ופחות להופיע בחו"ל? ולמה או האם היצירה של אמן ישראלי היא פוליטית מעצם הגדרתה?

דלית איתי היא בעלת as is presenting arts, משרד קטן לייצוג וניהול אמנים שהוקם בשנת 2015 ופועל בעיקר באירופה. as is  מייצגת אמנים מקומיים ישראלים ופלשתינים ושואף לאפשר לאמנים להרחיב את גבולות הפעולה שלהם, לבנות קשרים עם אמנים וגופי תרבות בינלאומיים וליצור ולהופיע בעולם בתנאים הטובים ביותר. לדלית ותק של שלושה עשורים בתחום אמנויות הבמה בארץ במהלכן שימשה בתפקידי ניהול והפקה שונים, ביניהם תפקידי מפתח בגופי תרבות ציבוריים כקבוצת התיאטרון מלנקי (מנכ"ל), תיאטרון תמונע (מנכ"ל) ולהקת מחול בת-שבע (סמנכ"ל פיתוח ותקשורת). במהלך השנים רכשה דלית ידע מעמיק בסצינת אמנויות הבמה המקומי והעולמי ושימשה כיועצת, ולקטורית עבור קרנות וגופים.

מפגש עם משרד החוץ

מנחה: ענת גלעד 

המפגש ייתקיים במהלך חודש אוקטובר ויהיה פתוח ללא תשלום (מותנה בהרשמה מראש).  מועד מדוייק ימסר לנרשמים בהמשך. 

הכרות עם משרד החוץ: מה עושה החטיבה לדיפלומטיה תרבותית ומחלקת אמנויות של משרד החוץ, איך ניתן להסתייע במשרד החוץ במסגרת סיורים והופעות וחיבור לחו"ל, למי ומתי לפנות. 

יונחה על-ידי גב׳ ענת גלעד, מנהלת מחלקת אמנויות, במחלקה לדיפלומטיה תרבותית משרד החוץ. 

המדריך לטרמפיסט בפסטיבל אדינבורו

מנחה: גל סבו

4.11, 10:00-13:00, בית הבאר

לפסטיבל אדינבורו מגיעים מיליון וחצי אנשים כל קיץ ומופיעות בו מעל 3,000 הצגות. במפגש נכיר את המבנה של הפסטיבל, איך מגישים אליו הצגות, מה חשוב לדעת לקראת הנסיעה, תאריכים מרכזיים ואיך הפסטיבל יכול לעזור לכם לקדם את ההצגה שלכם…

*במפגש לא נדבר על דרכי מימון.

גל סבו היא במאית, מעצבת תנועה לתיאטרון ומורה למחול. חברת אי"ב.