אריאל וולף

שחקן, במאי וכוראוגרף. בוגר בית ספר למשחק "ניסן נתיב" תל אביב בהצטיינות לשנת 2010 שחקן בלהקת תיאטרון "החאן". בימוי: "תיאורמה"- תיאטרון "הקוביה" 2015. "הליוגבלוס"- פסטיבל עכו 2016. זוכה פרסי קיפוד הזהב 2016 עיבוד / מוסיקה - ההצגה "תיאורמה". זוכה פרס כוריאוגרפיה להצגה "קברט וולטיר" – זוכת פסטיבל תיאטרון רחוב בת ים 2011. בתיאטרון החאן: הלילה ה12 (אורסינו), חוקר פרטי (מיכאל), משחק של אהבה ומזל (דורנט), שני קצרים וחתול (חתול), הקומדיה של קאלנדרו (לידיו, סנטילה), הצוענים של יפו (סמול וליגורא), תעלולי סקפן (ליאנדר), אוכלים (מלצר, איש ביטחון), החולה המדומה (תומאס דיאפוארוס), הנשים העליזות מוינדזור (דוקטור קאיוס), כנרת כנרת (אליעזר) , פילוקטטס (נאופטולמוס), שיר ישן רחוק (אריאל), חלום ליל קיץ (ליסנדר) כוריאוגרפיה: "נפוליון חי או מת" – תיאטרון החאן "בימינו לא יוצאים לדו קרב" – תאטרון באר שבע "חלום ליל קיץ"- תיאטרון החאן "איי לאב יו לנצח אבל"- תיאטרון גשר "החולד הקטן"- מוזיאון תל אביב "שירי גן עדן"- תיאטרון היידישפיל "אורזי מזוודות"- סטודיו ניסן נתיב תל אביב. כוריאוגרף ושותף יוצר "סקס, סרטים וגעגוע" , "אורידיקה" – סטודיו יורם לוינשטיין "המתלבט", "קופסה שחורה" – בית הספר בית צבי שחקן ושותף ליצירה "תחת שמיים כחולים ועננים לבנים"- קברט סאטירי מאת אהרון לוין. 2006 בטלוויזיה – "כוונות טובות" (אורי ברבש), "משפחה טובה" (איתן פוקס,איתי סגל), "תיכון השיר שלנו" בקולנוע- "התגנבות יחידים" (דובר קוסאשווילי)  
להמשך >>

הצגות רצות

אדיפוס. טריפטיכון

תיאורמה

הליוגבלוס

אדיפוס. טריפטיכון

חידה בימתית על פרשת דרכים

תרגום: אהרון שבתאי
עיבוד ובימוי: אריאל וולף
יוצר שותף: שלומי ברטונוב
הפקה: רום רזניק
תפאורה: רוסלו שמריה
תלבושות: ורוניקה שור
תאורה: חני ורדי
מוסיקה מקורית ועריכה מוסיקלית: שלומי ברטונוב
וידאו: נמרוד צין
משתתפים: (לפי הא"ב): רותי בורנשטיין, ישי בן משה, אורנלה בס סבן, שלומי ברטונוב, חן גבעתי, אשוט גספריאן, רותם כץ, ירון מוטולה, יניב סגל, אביב פנקס, נעמה פרייס, לנה פרייפלד, שרון שטרק.

על "אדיפוס. טריפטיכון" מתוך כתבה של cafe the marker "אדיפוס כתיאטרון-מחול. על בימה ענקית של תיאטרון ״תמונע״ נפרשת יצירת מחול המשולבת בתיאטרון, הממצקת את שילוב שתי האמנויות לאחת,ומהפנטת. הלהקה שיצר אריאל וולף – הכוריאוגרף, השחקן והבימאי המחונן כובשת במקוריות הכוריאוגרפיה בביצוע הכה זורם, אכספרסיבי, חידתי, יונק מהמיתולוגיה היוונית – שתמיד קלאסיקה."

עבודה המתבוננת בחקירה העיקשת של האדם את עצמו,  האדם המצוי בקונפליקט המתמיד והאכזרי שבין חוקיו הביולוגיים לחוקיו האנושיים, אינו יכול שלא לחקור את חידתו ובה בעת להטיל ספק בקיומה של תשובה. העבודה הבימתית צועדת בעקבות המיתוס שבעל פה והטרגדיה שבכתב אודות "אדיפוס המלך", וחוקרת  בשלושה פרקים- נבואת הטבע, הספינקס והמחזה מאת סופוקלס- את האדם בעת שחוקר את עצמו. האדם הנמצא במאבק הנצחי  לפתור חידתו , מוצא עצמו ניצב בראשית דרכו , שהיא גם סוף דרכו ואף פרשת הדרכים  של זהותו. העבודה משלבת תנועה, מוסיקה חיה וטקסט. "אדיפוס.טריפטיכון" היא יצירה בימתית הממשיכה את המחקר התיאטרוני של אריאל וולף וקבוצת השחקנים שלו, ביצירות שחוקרות דימויים בימתיים, עולם דימויים פיזיים ונרטיב בימתי שלא בהכרח מושתת על טקסט. היצירה הנוכחית, אחרי היצירות "תיאורמה" ו "הליוגבלוס", חוקרת את הפער ואת המאבק בין היצר והשכל, בין התנועה והטקסט. C0003_1 from Ariel on Vimeo.

תיאורמה

עיבוד בימתי לסרטו של פייר פאולו פאזוליני.

בימוי ועיבוד: אריאל וולף
עיצוב תפאורה: רוסלו שמריה
עיצוב תלבושות: ורוניקה שור
עיצוב תאורה: חני ורדי
מוסיקה: שלומי ברטונוב
שחקנים: ירון מוטולה, שרון שטרק, נעמה פרייס, שלומי ברטונוב, ישי בן משה, יעל טוקר.
פסנתר : ארנון זיו
כינור: ענת רייזמן

יום אחד מופיע זר מסתורי אצל משפחה בורגנית אמידה ושם קץ לחיים שידעו עד אותו הרגע. צעד אחר צעד כל אחד מבני המשפחה, כולל המשרתת, נופלים לפיתוייו של הזר ומתאהבים בו אנושות. עד שיום אחד הוא מודיע שהוא עוזב ולא ישוב עוד. מרגע עזיבתו של הזר כל אחד מבני המשפחה מתחיל תהליך קיצוני של שינוי. סמלי המציאות שהם מכירים, הקליפות הריקות שהחזיקו אותם עד אותו הרגע יתפוררו, דבר שישאירם אך ורק עם הרצון להגשמה אינדיבידואלית מרעישה, הגשמה ייחודית שלא הייתה להם עד כה בחייהם, הגשמה שהמרדף אחריה מוביל לסוף שלא בהכרח מוציא מכלל אפשרות הגעה לאבדון גמור.

הליוגבלוס

עיבוד בימתי לספרו של ארטו "הליוגבלוס או האנרכיסט המוכתר".

בימוי ועיבוד: אריאל וולף
עיצוב תפאורה: רוסלו שמריה
עיצוב תלבושות: ורוניקה שור
עיצוב תאורה: רוני כהן
מוסיקה: שלומי ברטונוב
שחקנים: ישי בן משה, שלומי ברטונוב, עדי גילת, ירון מוטולה, נעמה פרייס, שרון שטרק, קארין שיפרין

יצירה בימתית, בהשראת ספרו של אנטונן ארטו "הליוגבלוס או האנרכיסט המוכתר", עוקבת אחר תקופת כהונתו כקיסר של הנער הסורי הליוגבלוס באימפריה הרומית. לצד ניהולה הכוחני של אמו, הליוגבלוס האנדרוגני בן הארבע עשרה, הרואה עצמו כגבר ואשה גם יחד, מוביל את האימפריה הרומית אל תוך הכאוס הדקדנטי, אל תקופה של פריצות ותועבה. הוא מקיים שלטון חדש בו הסדר הוא אנרכיה של משחקי שליטה וכוח, שלטון בו כוחות מנוגדים פועלים זה נגד זה ובו בזמן מחפשים ומבקשים פיוס- תרבות המזרח והתרבות הקלאסית, הסדר והאנרכיה, הגבר והאשה. העיבוד הבימתי הוא לשלוש דמויות בו כל דמות מגולמת על ידי שני שחקנים. גבר ואישה.