מפגש אי"ב #3

מפגש אי"ב #3

אירוע השתתפותי מערבל מחשבה ומעורר השראה על העכשווי בתיאטרון ובמופע

בשיתוף פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Jaffa Fest

פרפורמנס קולינרי

מיכל אביתר וכרמל בר

פעולה אמנותית לחיים בחברה בינתרבותית

יעל מסר

צורות חדשות ליצירה

ג'ייסון דנינו הולט

פעולה במרחב וגוף

מאי זרחי

"המפעל": היכלי תרבות חדשים

נטע מייזלס

חיים/אמנות

חנה ואזנה-גרינולד

סצנת התרבות הפלסטינית

רימאן ברקת

"זומו": היכלי התרבות החדשים

זומו- המוזיאון שבדרך

מפגש איב ליאור זלמנסון
מרחבי האמנות הוירטואלית

ליאור זלמנסון

"פוקוסינג": התבוננות ערה בתהליך יצירה

ניצן כהן

מפגש איב 3 פיי שפירו
קולקטיב ווקאלי שיתופי: דרכי יצירה חדשות

פיי שפירו – מקהלת גיא בן הינום

אמנים: מרפאי השבט העירוני

מתן ישראלי

צורות חדשות ליצירה: מסעות דוקו-תיאטרליים

מורן אביב דביר

להתפרנס בכבוד מאמנות

ד"ר טל דקל

שיבוש הסדר הקיים: פואטיקה במרחבים ציבוריים

אורן עילם

פורמטים חדשים ליצירה

מיכל ואעקנין

סצנת התרבות החרדית

דניאל כהן

קוי תפר: בין עיצוב ופרפורמנס

מירב פרץ

תרבות: מרכז - פריפריה

אורי וידיסלבסקי

מרחבי אמנות ללא אמנים

שירה לפידות

פורמט חדש לתרבות רב גילאית

נטליה אמליה סעייד – תיאטרון הקרון

צורות חדשות: פרפורמנס, מיניות וטכנולוגיה

מיה אופיר מגנט

תפיסות קהל חדשות: פודקסט כמופע העתיד

מאיה קוסובר

מרחבי הכתיבה החדשה

נטע וינר

פרפורמנס קולינרי

מיכל אביתר וכרמל בר

אביתר ובר מגיעות מתחום העיצוב, אמנות ותיאטרון וגם מתחום הבישול והקונדיטוריה. יחד הן הקימו את סטודיו מל״א- המכון לחקר האירוע. הן חתומות על שורה של פרויקטים רב תחומיים שמחברים בין חוויה קולינרית לחוויה תיאטרונית וחוקרות איך אפשר ליצור אמנות שמגרה את כל הגוף ומעוררת את כל החושים. תנו להן יד והן יעבירו אתכם חוויה בלתי נשכחת של 15 דקות בטעמים שונים.

מיכל אביתר וכרמל בר הן יוצרות רב תחומיות המתמקדות במיצגים קולינרים. בעבודותיהן חוקרות את האירוע כמדיום אמנותי. 

פעולה אמנותית לחיים בחברה בינתרבותית

יעל מסר

יעל מסר תבחן נרטיבים וסטריאוטיפים דומיננטיים בשיח הציבורי, דרך פעולה משותפת עם חפצים בשולחן המשותף. מגוון נקודות מבט, זהויות וסיפורים יעמדו למבחן דרך פרקטיקה של יצירה בינתרבותית. המתודה שתחשוף מסר היא תוצאה של ניהול אמנותי ואוצרות, פרי עבודה ב ״מרחב השלישי״- חלל אמנות חדשני הממוקם בבית הגפן בחיפה, המציע פעולה אמנותית לחיים בחברה בינתרבותית.

יעל מסר היא מנהלת ואוצרת הגלריה לאמנות בבית הגפן, חיפה. בעברה, מנהלת אמנותית של פסטיבל הקולנוע 48 מ"מ ואוצרת עצמאית של תערוכות שהוצגו במוסדות אמנות שונים בארץ ובעולם.

צילום: גוני ריסקין

צורות חדשות ליצירה

ג'ייסון דנינו הולט

איך יומולדת 30 הופך לפורמט של הצגה, מדוע דווקא כן כדאי להכניס את זה הביתה… ומה בין תיאטרון ואינסטגרם.
ג׳ייסון דנינו הולט בסשן אינטימי על קוי התפר בין חיים ליצירה.

ג'ייסון הוא יוצר רב תחומי אשר עוסק בתחומי הכתיבה, משחק, בימוי וקולנוע דוקומנטרי. זוכה פרס רוזנבלום לאמן המבטיח לשנת 2016. מנהל אמנותי של תיאטרון הבית.

צילום: עומר אלשייך

פעולה במרחב וגוף

מאי זרחי

היצירות של מאי זרחי מתקיימות בין דיספלינות שונות ומבקשת לבחון כל פעם מחדש את הקשר בין מרחב וגוף תוך בחינה של החוויה האנושית בין השניים. יצירותיה יכולות לנוע בין חוויה סונרית, הליכה, אירוע פדגוגי או פרפורמנס. כמי שחווה את העולם כמרחב לתרגול יצירה מסוג זה, היא תזמין גם אתכם לפעולה שכזו:  ב15 דקות שיש לה אתכם תצאו לפעולה פיזית, שתתפרש במרחב, כחומר.

מאי זרחי  היא כוראוגרפית ופרפורמרית. מורה בבית הספר לתיאטרון חזותי ירושלים.

"המפעל": היכלי תרבות חדשים

נטע מייזלס

"המפעל" – מרחב שהוא יצירת אמנות המשתנה כל הזמן. מבנה שהוא פרויקט, חלל לשהות בו , לרקוד בו, לראות בו מופעים ואפילו לישון בו לילה.. אם רוצים. כל חדר ב״מפעל״, כולל השירותים והמעלית, הם יצירה שהזמן שלה בר חלוף. נטע מייזלס יספר לכם מאיפה הכל מתחיל – סשן על היכל תרבות חדש שמציע מרחב משתנה, המגיב לסביבה שלו ורותם את כל הקהילה סביבו להיות חלק מהעשייה האמנותית תוך שהוא מגיע לקהל הכי מגוון ורב-גילאי שיש. השראה.

נטע מייזלס הוא  אמן, אקטיביסט, חוקר, ממקימי קבוצת "בית ריק" ו"המפעל".

"המפעל" הינו יוזמה מובלת-אמנים שהפכה מבנה נטוש בלב ירושלים להיכל תרבות ואמנות הפועל ללא-מטרת-רווח ומהווה במה ופלטפורמה לאמנים מקצועיים מתחומים מגוונים. המתחם כולו מעוצב ונבנה על בסיס תהליך משך אמנותי המזמין את הציבור לקחת חלק בבניית המקום כיצירת אמנות רב-שכבתית.

דימוי: יובל יאירי

חיים/אמנות

חנה ואזנה-גרינולד

15 דקות של הצלבה אישית בין גרף החיים וגרף היצירה. חנה וזאנה, החתומה על מספר יצירות תיאטרון עכשווי מובילות בתחומן, יוצרת מתוך רצפי אוטוביוגרפיות מדושנות בפנטזיות, מחקר ומחאה. בישיבה המשותפת תזכו בשרטוט רצף ביוגרפי- המברר, בעדינות של סיסמוגרף רגיש, איפה נצרבו על רצף החיים, הרגעים בהם מתחילה היצירה

חנה ואזנה-גרינולד היא במאית, מחזאית יוצרת ומנחה קבוצות תיאטרון .
עבודותיה מתמקדות בחיפוש שפה תיאטרונית לשאלות ותכנים העוסקים במגדר ובעיקר בהצלבה שבין זהות מזרחית מגדר ומעמד.
בין הצגותיה : פאפעג'ינה, פרחה שם יפה, יולדות.

סצנת התרבות הפלסטינית

רימאן ברקת

מרחבי תרבות הם מרחבים הבנויים על שפה, גיאוגרפיה, פוליטיקה.. על מה שנמצא לידינו ולא תמיד על מה שאנחנו לא מודעים לו ולא מחפשים אחריו. רימאן ברקת היא אחת מהדמויות המצויות ביותר בסצנת התרבות הפלסטינית, היא חוקרת ומשוטטת המון ואוהבת לחולל שינוי בעזרת תרבות וחוויה. היא זו שתקח אתכם איתה לסיור הכרות עם סצנת התרבות הפלסטינית המקומית. (הפעם באופן וירטואלי, פעם הבאה, אינשאללה במציאות).

רימאן ברקת היא ילידת מזרח ירושלים, מומחית לנושאי תרבות ותיאום במזרח ירושלים ועבור הקהילה הפלסטינית. מייסדת ומנ"כלית מיזם " Experience Palestine " הייתה מעורבת בפעילויות שמטרתן לקדם שלום ועסקה רבות בקונפליקט הישראלי-פלסטיני. כיום היא מנכ"לית breaking the impasse Palestine יוזמת שלום בחסותו של הפורום הכלכלי העולמי. בעבר, היא שימשה כסמנכ"לית IPCRI- המרכז הפלסטיני ישראלי לחקר ומידע.

"זומו": היכלי התרבות החדשים

זומו- המוזיאון שבדרך

זומו- המוזיאון שבדרך, הוא מוזיאון נייד, מבוסס קהילות, שנוסד ב-2017 זומו ביקר עד עתה בירוחם (דצמבר 2017), ערד (נובמבר-דצמבר 2018) וחצור הגלילית (מאי 2019. בכל לוקיישן נבנית תערוכת אמנות עכשווית מקורית המגיבה לסביבה בה היא מתארחת. מילנה, ההוגה והאוצרת הראשית של זומו תנחה סשן אודות ׳יזמות תרבותית׳- איך מתחילים עם חלום וממשיכים אל מציאות? מה הם היכלי התרבות החדשים של שדה האמנות? ואיך מייצרים מרחבים שיש בהם יש דיאלוג מובנה עם קהילה מקומית, בו האמנות היא שפה משותפת שמחוללת שינוי חינוכי, חברתי וכלכלי.

מרחבי האמנות הוירטואלית

ליאור זלמנסון

בכל רגע נתון מתקיימת סצנת אמנות ופרפורמנס מסעירה, חדשנית, זמינה ובדרך כלל חינמית. אונליין. האוצר והחוקר ליאור זלמנסון יקח אתכם לסיור וירטואלי בכל מה שחם ולוהט בסצנת האמנות האינטרנטית ויכיר לכם כמה מהשמות הבולטים בסצנה. ׳קפיצה׳ למחוזות וירטואליים בה תחשפו לעבודות שמתרחשות ברגעים אלה ממש. גם המפגש שלכם עם ליאור יהפוך לחומר פרפורמטיבי שישודר לייב כיצירה המתקיימת אונליין. כאן  ועכשיו.

ליאור זלמנסון הוא מרצה וחוקר התנהגות באינטרנט בחוג לניהול מידע וידע באוניברסיטת חיפה. מייסד ומנהל אמנותי של פסטיבל פרינט סקרין לתרבות דיגיטלית במדיטק חולון. 

צילום: בוריס גילטבורג

"פוקוסינג": התבוננות ערה בתהליך יצירה

ניצן כהן

תהליכי יצירה מורכבים ממחקר ופיתוח, שיתופי פעולה בינתחומיים ומסעות למחוזות חדשים. היוצר/ת מנווט/ת בין מחקר לעשייה, פנטזיה למציאות. ובין כל אלה נדרש קשב רב בשביל למצוא דרך. ניצן כהן, ינחה סשן למחשבה חדשה על דרכי יצירה, בעזרת "פוקוסינג" (בעברית : התמקדמות). ישתף וידגים אתכם ועליכם מתודה שלא נשענת על דרמטורגיה או על מחקרי יצירה. טכניקה מעשית, נוזלית וגמישה המזמינה להתבוננות ערה וממקדת דרך תחושות פיזיות.  

ניצן כהן הוא מחזאי, במאי, זוכה פרס במאי השנה לשנת 2005. אוצר אמנותי בתאטרון תמונע.

צילום: דוד קפלן.

קולקטיב ווקאלי שיתופי: דרכי יצירה חדשות

פיי שפירו – מקהלת גיא בן הינום

האם יש ב2019 מקום לקולקטיבים יוצרים- דמוקרטיים? איך מפתחים מודל עבודה שיתופי, אפקטיבי שמייצר מבנה ליצירה ולמחקר? פיי שפירו, תושיב אתכם לסשן על מודל חדש ומרתק ליצירה, של אחד מההרכבים המוזיקליים העסוקים בארץ- מקהלת גיא בן הינום, היוצרים כקולקטיב שיתופי ודמוקרטי. 16 אמני קול וזמרים שפיתחו מודל שהפך את המקהלה לאחת התופעות המעניינות בתרבות המקומית. אירועי המקהלה עצמם בנויים כמעין התכנסויות פתוחות, במהלך המופעים נוצרים רגעי שלהוב לצד רגעים קשובים, שבריריים וחשופים והקהל המגיע לאירועים מוזמן גם הוא להשתתף בשירה. ומה שיתחיל עם פיי בדיבור, וודאי יהפוך לנהמה או שירה נעימה בשלב מסוים…

פיי שפירו היא זמרת, מלחינה ואמנית פרפורמנס. יצירותיה נכתבות לזמרים, רמקולים חללים ומצבים לא שגרתיים. שותפה להקמת ההרכבים אברא אנסמבל ומקהלת גיא בן הינום.

צילום: אלכס אפט

אמנים: מרפאי השבט העירוני

מתן ישראלי

״בעבורנו האמנות היא מהלך של ריפוי מרקמים עירוניים שנפגעו, בין אם זה מתכנון לא נכון או מהזנחה, או פשוט מחוסר השראה.״ / מתן ישראלי.

מתן יצלול אתכם לזרם תודעה חדש על היצירה שלכם. אל תובנה בה התיאטרון הוא אינו רק פרויקט נקודתי, או מוצר למעמד ביניים מתוחכם, אלא, מעשה של אחריות סביבתית, בו אתם ה׳מרפאים׳, ה׳שאמנים׳ של השבט העירוני. שיחה עם אמן, חולם והוגה שחי את המרחב האידיאולוגי שלו ויוצר בקנה מידה אורבני.

מתן הוא אמן רב תחומי, יליד ירושלים. ממייסדי פרויקט "מוסללה" והמנהל האמנותי של הפרויקט. 

צילום: אוליבייה פיטוסי

צורות חדשות ליצירה: מסעות דוקו-תיאטרליים

מורן אביב דביר

כבר למעלה מ4 שנים שמורן מייצרת מסעות להמסת גבולות בירושלים, במסגרת פסטיבל ״מקודשת״.
הקהל בוחר יום, שעה ושפה ומגיע לנקודת מפגש. כל השאר אינו ידוע… המסעות להמסת גבולות בירושלים הם יצירות דוקו-תיאטרלי המתפרשות על פני חמש שעות ויותר בעיר והופכות את האנשים שבה לחומר גלם באחת מיצירות התיאטרון והסאונד המעניינות שנוצרו במחוזותינו.
15 דקות על מודל חדש שהוא סטארט-אפ ליצירה המורכבת מסאונד,הליכה ודוקו תיאטרון.

מורן אביב דביר היא אמנית רב תחומית היוצרת בתחומי פרפורמנס ותיאטרון חזותי. מנהלת אמנותית של "מסעות להמסת גבולות" – פסטיבל "מקודשת".

להתפרנס בכבוד מאמנות

ד"ר טל דקל

טל דקל, חוקרת ואוצרת המתמחה במהלכים חברתיים בשדה האמנות. עוסקת במגדר, הגירה ואפילו אייג'יזם (גילנאות). בסשן עמה יפתח אחד הנושאים הכואבים, המסעירים והחשובים של תחום התרבות והאמנות: פרנסה בכבוד. מאיפה הכסף מגיע? לאן הוא זורם? ואיפה אני בכל המפה הזו?  על ממסד ושוליים, נשים ופרנסה ועל re claiming בתקווה לעתיד ורוד- ירוק יותר.

ד"ר טל דקל היא ראש התכנית לתואר שני בתרבות חזותית, מכללת סמינר הקיבוצים. יו"ר העמותה לחקר אמנות ומגדר בישראל.

צילום: רומי לוי

שיבוש הסדר הקיים: פואטיקה במרחבים ציבוריים

אורן עילם

השירה של אורן עילם היא טפיל הנצמד לשילוט עירוני, פסליו עושים שימוש בשלוליות ובאופן כללי, ניתן לומר, שחלק מרכזי באמנות שלו טמון בשיבוש של הסדר הקיים, תוך בחינת בחינה של מוסדות החוק ודפוסי התנהגות בציבור. ומה שמתחיל בהשתלטות על מרחבים ציבוריים עלול להסתיים ברובוטיקה וטכנולוגיה.

אורן עילם הוא אמן רב תחומי, בוגר עיצוב תעשייתי ,בצלאל. הוא משלב אמנות מרחב ציבורי עם שירה וטכנולוגיה. מתחזה לעובד עירייה ומתעלק על חפצים קיימים כדי להפוך אותם לאובייקט פואטי.

צילום: בר אילון

פורמטים חדשים ליצירה

מיכל ואעקנין

ביצירות שמיכל ואעקנין מובילה ואוצרת היא נעה מתוך מרחבים עירוניים, בין קהילות וקהלים שונים, ביצירות שמבקשות לחקור מקום ולהגיב אליו. ב-15 דקות שלכם יחד תוכלו לדבר על פורמטים חדשים ליצירה (בין גגות, מבדדים ובתי מלון), על אינטימיות בין קהל ויוצרים ועל עבודות שבמרכז שלהן יש חוויה אימרסיבית ששואלת שאלות קריטיות על התפקיד של האמן.

מיכל ואעקנין היא יוצרת, מנהלת אמנותית את פסטיבל מקודשת מבית היוצר של "עונת התרבות" בירושלים. בין עבודותיה: "טקסים חדשים", "וידויים", "טוקטוק", "ההיפך מחי". שותפה בקבוצת "Puppet Cinema" בהובלת צבי סהר.

צילום: יאיר מיוחס

סצנת התרבות החרדית

דניאל כהן

ב15 דקות שלכם איתה, דניאל תייצר בעבורכם מיפוי של סצנת תרבות המתקיימת בעולם מקביל לעולמכם. סביר להניח שלא שמעתם אודותיה, לא ראיתם יצירה דומה לה ואולי לא בטוח שידעתם שהיא מתקיימת.. סצנת עולם התרבות החרדי. מי הם השמות הבולטים, איפה מתקיימות עבודות האמנות והתיאטרון ואיך יש כזאת הצלחה סוחפת וכמויות גדולות ככ של קהל. פגישה עם אחת הדמויות שמזיזות הרים וגבעות בציבור החרדי.

דניאל כהן היא ראשת תחום אמנים ומיזמי תרבות באיגוד החרדי לתרבות ואמנות.

דימוי: לאה כהן.

קוי תפר: בין עיצוב ופרפורמנס

מירב פרץ

מירב פרץ תפגיש אתכם עם מעצבים החתומים על פרויקטים חדשניים ושומטי לסתות. מעצבים היושבים על קו התפר הנע בין עיצוב, ננו-טכנולוגיה, ביולוגיה ופרפורמנס, כל אחד מהם מותח בדרכו את קצוות העשייה שלו והופך עיצוב למופע. פרץ שבעצמה נעה בין מחוזות עיצוב, טקסטיל, הנדסה ותיאטרון, תפתח תרקום לכם מחשבות חדשות על תהליכי יצירה ומחקר רב תחומי.

מירב פרץ היא מעצבת ומרצה בכירה, בעלת עניין מיוחד בקשר בין פרפורמנס באמנות, בתיאטרון ובשירה לבין מגמות מתפתחות בתחום העיצוב. מנהלת התכנית לתואר שני בעיצוב למהנדסים (במסגרת התואר השני הבינתחומי בעיצוב) ומרצה בכירה במחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר.

צילום: מתן יונטף

תרבות: מרכז - פריפריה

אורי וידיסלבסקי

"שם בנגב ישנו סיכוי לאלטרנטיבה שפויה. למחשבה מחדש ולשינוי כיוון הצמיחה." אורי וידסלבסקי סבור כי הפרדיגמה של יחסי הכוחות מרכז- פריפרייה חייבים להשתנות. תיאטרון טוב צריך להתקיים מתוך המקום בו הוא נוצר, תוך עבודה עם חומרי יצירה מקומיים, בתנאים שונים ונשימה אחרת. סשן מעורר השראה שבצידו גם יתכנו ויכוחים מסעירים…

אורי וידיסלבסקי הוא מנהל אמנותי תיאטרון דימונה, מוזיקאי ובמאי.

צילום: איתן ויתקון  

מרחבי אמנות ללא אמנים

שירה לפידות

מה קורה במרחבי אמנות המתקיימים ללא אמנים? שירה לפידות בסשן שכולו סביב הקשר בין תרבות וקהילה. על יזמות תרבותית שפורצת קדימה גם ללא אמנים המובילים אותה, על פורמטים של יצירה חדשה (פסטיבל ״מדרום״, ״ביקורים״, ״שבע בום״ ועוד) ועל כלים של תרבות המקדמים שינוי חברתי ומרחבים דיאלוגים.

שירה לפידות היא ראש התכנית ללימודי ניהול תרבות במחלקה לתרבות – יצירה והפקה, מכללת ספיר.

פורמט חדש לתרבות רב גילאית

נטליה אמליה סעייד – תיאטרון הקרון

כיצד מייצרים תרבות ילדים איכותית שיכולה להיות רב גילאית וחדשנית? בארבע שנים האחרונות אוצר תיאטרון הקרון פרויקט יוצא דופן, המציע ביאנלה של אמנות ותיאטרון לכל המשפחה בגן הפעמון, ירושלים. משנה לשנה הפרויקט צבר תאוצה וקהל והפך לגולת הכותרת של פסטיבל הקרון הבינ"ל. נטליה תספר על פיתוח של אירועי אמנות חזותית כמו ״פיקניק״ ו״Zooooo" כפורמטים מעוררי השראה על תרבות גבוהה לילדים.

נטליה אמליה סעייד אחראית קשרי חוץ ופיתוח של תיאטרון הקרון, על הצומת שבין כאן למעבר לים: בוקינג, פסטיבל הקרון הבינ"ל, מציאת שותפים, פיתוח פרויקטים וחשיפה לתיאטרון חזותי.

דימוי ע. גרפי: מיה ווין

צורות חדשות: פרפורמנס, מיניות וטכנולוגיה

מיה אופיר מגנט

מיה מגנט היא אמנית העוסקת בקווי התפר המחשמלים שבין מיניות וטכנולוגיה, פרפורמנס ואינטימיות דיגיטלית. בסשן איתה היא תציג מבחר מעבודותיה ותחשוף ממקורות ההשראה והתוכן שמלווים את יצירתה. מיניות, סייבר, אירוטיקה, משחק, ניו מדיה, אינטרנט.. סשן על תמות וצורות פופולריות בחברה בת זמננו, הנעדרים על פי רוב ממחוזות התיאטרון והתרבות בארץ.

מיה אופיר מגנט היא אמנית פרפורמנס, מרצה ואשת חינוך. בעלת תואר שני מהחוג לתאטרון באוניברסיטת תל אביב. מיה חלק מצוות המייסדים והמנהלים של קהילת Intimake לאנשי מקצוע הרוצים להשתמש בטכנולוגיה כדי ליצור פרוייקטים בנושא אינטימיות, יחסים ומיניות בריאה. עבודותיה: "הטיהור", "מתי נתממשק", "מקודדת" ו"האשטג" הוצגו בפסטיבלים, תאטרוני פרינג' ותערוכות בארץ ובעולם

צילום: דפנה טלמון

תפיסות קהל חדשות: פודקסט כמופע העתיד

מאיה קוסובר

הפודקסטים, כבר מזמן הפכו לאחת תופעות התרבות הפופולריות בעולם. אפשר לראות בפודקסט את ה״תסכית העכשווי״, מופע- אודיו, שהקהל שולט בזמן צריכתו – איפה שירצה, מתי שירצה..

פודקסטים מלמדים אותנו שיעור חשוב על איך תפיסת המושג ״הקהל״ משתנה לנגד ענינו בצורה רדיקלית. ומה יקרה אם נשכיל לחשוב על תיאטרון עכשווי כסוג של פודקסט? קפסולה איכותית שהמאזין/צופה פותח, בכל מקום ובכל זמן שנוח לו, ברצף המוטרף של 24 השעות ההומות. 15 דקות, בהן תשבו חבושי אוזניות, מאיה תדבר אליכם בקולה העמוק והממכר, ישר אל תוך האוזן.

מאיה קוסובר היא אשת רדיו פודקאסטים, עיתונאית ומרצה. מגישה ועורכת בכאן – תאגיד השידור הציבורי. יוצרת וחברת מערכת בפודקאסט "שיר אחד", "סיפור ישראלי" המשודר בגרסתו העברית בגלי צה"ל ובגרסתו באנגלית "Israel Story". ב"טאבלט מגזין" ובתחנות שונות של הרדיו הציבורי באמריקה NPR.

צילום: ענבל מרמרי

מרחבי הכתיבה החדשה

נטע וינר

בין היפ הופ לספוקן וורד, בין מחול לאמנות לחימה, בין ערבית לעברית, בין יפו למזרח אירופה: נטע וינר- אחד היוצרים המסקרנים שפועלים במחוזותינו יקח אתכם לסשן במרחבי המילה. פעולה משותפת שתהדהד אצלכם מחשבות על אודות אפשרויות לכתיבה חדשה.

נטע וינר הוא יוצר, מוזיקאי, משורר ושחקן. סולן ראשי ואקורדיוניסט של הרכב ההיפ-הופ היהודי-פלסטיני "סיסטם עאלי" ומנהלה האמנותי של בית סיסטם עאלי בשכונת ג'סי כהן חולון.

להרשמה

29.6.2019, 20:30, מועדון התיאטרון – שד' ירושלים 10, יפו.

אודות האירוע

מפגש אי"ב #3

אירוע השתתפותי מערבל מחשבה ומעורר השראה על העכשווי בתיאטרון ובמופע

מה הם היכלי התרבות החדשים? איך נראה תיאטרון עכשווי בעידן הדיגיטלי? מה בין מופע לקולינריה? האם ניתן לחשוב אחרת על מושג ה״קהל״? ואיך נהפוך אמנות לניידת?

למעלה מעשרים מוחות מעוררי השראה, ממגזרים ומתחומים שונים, הוזמנו לכנס "אי״ב" השלישי, לחלוק ידע ופעולה אמנותית. הקהל בערב מוזמן להתמסר לשלושה סשנים רנדומליים, בני 20 דקות. בכל אחד יקרה משהו אחר ובלתי צפוי.

כל משתתף עובר בערב מהלך מקרי וגורלי כאחד, מערבל ומעורר השראה. המפגש עם האחר, שיתופיות הידע והאינטימיות יהדהדו בחלל ויהפכו את האירוע עצמו לעבודת אמנות השתתפותית שהיא בגדר מחקר על העכשווי.

אירוע מקורי של עמותת אי"ב בשיתוף פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Jaffa Fest 2019 (הפסטיבל ביוזמת תיאטרון גשר) 13 – 30 ביוני

האירוע פתוח לקהל יוצרים ואמנים מתחומים שונים. מספר המקומות מוגבל מאד.

אוצרת: דפנה קרון
הפקה: ליטל נמרוד, אי"ב
עיצוב גרפי: ג'2

EVE Encounter #3

Random sessions for new thoughts on form and content in contemporary theater.

What are the new cultural halls? What is contemporary theater in the digital age? What’s between performance and the culinary arts? Are there alternate interpretations for the concept of “audience”? And how do we make art mobile?

Over twenty inspiring minds from different sects and fields were invited to Eve’s third convention to share knowledge and artistic action. The audience is welcome to throw itself into three, 20-minute random sessions, each providing a different, unexpected experience.

Throughout the evening, every participant goes through a random yet fateful, rattling yet inspirational course. The encounter with the other, the sharing of knowledge and intimacy will echo through space, making the event itself an immersive work of art that is an exploration of the contemporary.

An original event from EVE in cooperation with the 2019 Jaffa Fest (the festival is the iniative of the Gesher Theater)

The event is open to artists and creators of all fields.

Curator: Dafna Kron
Producer: Lital Nimrod, EVE
Graphic Design: G2

עוד על פסטיבל יפו: פסטיבל יפו 2019, שואף להעמיק ולפתח את רשת הקשרים שנרקמה בין מוסדות התרבות המקומיים ולהציג לקהל הישראלי, בסביבה ההיסטורית והתרבותית הייחודית של יפו יצירות תיאטרון פורצות דרך ומאתגרות מהארץ ומהעולם. בשנת 2019, הפסטיבל יצר שיתופי פעולה עם מדינות בולטות מהעולם ויארח הפקות מובילות מגרמניה, פולין, רוסיה, הונגריה וקנדה. בגזרה הישראלית, נציג השנה הפקה מקורית: עיבוד בימתי לספרו המכונן של הסופר דוד גרוסמן – "הזמן הצהוב" (1987); נארח את כנס היוצרים העצמאיים (אי"ב) במפגש פרפורמטיבי רב משתתפים על העכשווי ועל חדשנות צורנית בתיאטרון; נציג פרויקט מיוחד בהשתתפות שחקני להקת תיאטרון גשר על פי יצירתו של המחזאי הגרמני רולנד שימלפפניג, מחשובי המחזאים הגרמנים בני ימינו.

המוסדות השותפים: תיאטרון גשר, תיאטרון יפו, תיאטרון הבית, סטודיו למשחק ניסן נתיב, תיאטרון הסימטה, אולם התיבה, מועדון התיאטרון, מכון אבני מכללה לעיצוב ואמנות, אנסמבל המאה 21, ארגון יוצרים עצמאים בתיאטרון (אי״ב).
מנכ״ל: לנה קריינדלין | ניהול אמנותי: נעם סמל.