אריאל וולף | אדיפוס. טריפטיכון

חידה בימתית על פרשת דרכים

עבודה המתבוננת בחקירה העיקשת של האדם את עצמו,  האדם המצוי בקונפליקט המתמיד והאכזרי שבין חוקיו הביולוגיים לחוקיו האנושיים, אינו יכול שלא לחקור את חידתו ובה בעת להטיל ספק בקיומה של תשובה. העבודה הבימתית צועדת בעקבות המיתוס שבעל פה והטרגדיה שבכתב אודות "אדיפוס המלך", וחוקרת  בשלושה פרקים- נבואת הטבע, הספינקס והמחזה מאת סופוקלס- את האדם בעת שחוקר את עצמו. האדם הנמצא במאבק הנצחי  לפתור חידתו , מוצא עצמו ניצב בראשית דרכו , שהיא גם סוף דרכו ואף פרשת הדרכים  של זהותו. העבודה משלבת תנועה, מוסיקה חיה וטקסט. "אדיפוס.טריפטיכון" היא יצירה בימתית הממשיכה את המחקר התיאטרוני של אריאל וולף וקבוצת השחקנים שלו, ביצירות שחוקרות דימויים בימתיים, עולם דימויים פיזיים ונרטיב בימתי שלא בהכרח מושתת על טקסט. היצירה הנוכחית, אחרי היצירות "תיאורמה" ו "הליוגבלוס", חוקרת את הפער ואת המאבק בין היצר והשכל, בין התנועה והטקסט. C0003_1 from Ariel on Vimeo.

עיבוד מודרני בשלושה חלקים למיתוס ולמחזה של "אדיפוס המלך" מאת סופוקלס. יצירה בימתית חזותית העוקבת אחר חידת האדם.


תרגום: אהרון שבתאי
עיבוד ובימוי: אריאל וולף
יוצר שותף: שלומי ברטונוב
הפקה: רום רזניק
תפאורה: רוסלו שמריה
תלבושות: ורוניקה שור
תאורה: חני ורדי
מוסיקה מקורית ועריכה מוסיקלית: שלומי ברטונוב
וידאו: נמרוד צין
משתתפים: (לפי הא"ב): רותי בורנשטיין, ישי בן משה, אורנלה בס סבן, שלומי ברטונוב, חן גבעתי, אשוט גספריאן, רותם כץ, ירון מוטולה, יניב סגל, אביב פנקס, נעמה פרייס, לנה פרייפלד, שרון שטרק.

על "אדיפוס. טריפטיכון" מתוך כתבה של cafe the marker "אדיפוס כתיאטרון-מחול. על בימה ענקית של תיאטרון ״תמונע״ נפרשת יצירת מחול המשולבת בתיאטרון, הממצקת את שילוב שתי האמנויות לאחת,ומהפנטת. הלהקה שיצר אריאל וולף – הכוריאוגרף, השחקן והבימאי המחונן כובשת במקוריות הכוריאוגרפיה בביצוע הכה זורם, אכספרסיבי, חידתי, יונק מהמיתולוגיה היוונית – שתמיד קלאסיקה."