מאי זרחי

מאי זרחי (1984), כוראוגרפית ופרפורמרית, בוגרת האקדמיה למחול ברוטרדם הולנד (2006) והתוכנית לכוראוגרפיה ex.e.r.ce במונפלייה צרפת, בניהולם של קסבייה לה רואה ומתילד מונייה (2007). הייתה אסיסטנטית של הכוראוגרף וויליאם פורסיית בפרנקפורט גרמניה (2005). ממקימות הקולקטיב הכוראוגרפי mamaza בגרמניה (2009-2015) איתם יצרה והופיעה ברחבי העולם. יוזמת ואוצרת את סדרת סינמאי - קולנוע כוראוגרפי - סדרת הקרנות של עבודות בימתיות שלא נראו בארץ מסיבות שונות, שלאחריהן מתקיימת שיחת סקייפ בלייב עם היוצרים*ות (המרכז לאמנות עכשווית CCA תל אביב). מלמדת בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. עובדת כדרמטורגית ליוצרים*ות אחרים ביניהם: שירה אביתר, עדי בוטרוס ועוד.

עבודותיה נעות בספקטרום בין עבודות בימתיות, עבודות תלויות מקום והתערבויות במרחב הציבורי, תחת הגדרה רחבה וגמישה של מושג הכוראוגרפיה. זרחי מתעסקת ביחסים האפשריים בין מדיום המחול למדיום המוזיקה, בין חומריות של תנועה לזו של סאונד, דרך שיתופי פעולה עם אמניות ואמנים מתחומי הסאונד, הקול, המוזיקה.

צילום: תמר לם.

להמשך >> לאתר היוצר/ת >>

הצגות רצות

untitled

untitled

״גופי יודע שירים שלא נשמעו״ (הלן סיקסו)

מאת: מאי זרחי

מוסיקה, יוצר שותף: אלעד ברדס

חלל ואובייקט תאורה: בעז בז׳ה גלעד

עין חיצונית: סיגל ברגמן

אסיסטנטית: רותם גרינברג

הלבשה: רותי דה פריס

צילום: רוי סיגל

תודה לניצן כהן וסרג׳יו אדלשטיין.

הפקה: הזירה הבינתחומית

תמיכות:

המרכז לאמנות עכשווית CCA

מועצת הפיס לתרבות ואומנות

בתודה לתכנית להכשרת רקדנים יוצרים RE-SEARCH

היצירה עלתה בבכורה במסגרת פסטיבל צוללן 2019.

* מכיל עירום.

* המופע מתקיים בחלקו בחושך מלא. 

 

untitled ממשיכה את מחקרה של זרחי ביחסים האפשריים בין גוף לסאונד, בין חומריות של תנועה לזו של צליל.  במחווה חופשית לעבודות אור הפלורסנט של האמן דן פלאבין, ממקמת זרחי את העבודה בתווך שבין כוריאוגרפיה לאמנות חזותית. בשיתוף עם המוזיקאי אלעד ברדס, יוצרים השניים חלל מהדהד של דימוי וסאונד שביניהם מתקיים קונטרפונקט מתמשך הנע בין מצבים שונים של אחדות, הסטה והתנגשות אודיוויזואלית. יתר על כן מבקשת העבודה לחתוך מבעד השפה ולצלול לתוך הבשר, לפעול בשדה החושי על מנת להדהד ב-"זה" שיש לכולנו: ב-גוף.  בין אם אלו הקלטות של פעולות גופניות שונות המסומפלות ומקומפזות בזמן אמת או דרך הצעה אסתטית, שהינה פרפורמנס באותה מידה שהיא פסל חי או ציור תלת מימדי משתנה, מתרחשת חוויה פיזית - גירוי חושי הצופים/ות - התובעת את נוכחותם/ן ורגישותם/ן המלאה להיות חלק בלתי נפרד מהריטואל המתרחש. התרחשות המציפה שאלות לגבי המיסטי, הגופני והבלתי מובן דרך נקודת מבט אישית נשית.