מאי זרחי

מאי זרחי (1984), כוראוגרפית ופרפורמרית, בוגרת האקדמיה למחול ברוטרדם הולנד (2006) והתוכנית לכוראוגרפיה ex.e.r.ce במונפלייה צרפת, בניהולם של קסבייה לה רואה ומתילד מונייה (2007). הייתה אסיסטנטית של הכוראוגרף וויליאם פורסיית בפרנקפורט גרמניה (2005). ממקימות הקולקטיב הכוראוגרפי mamaza בגרמניה (2009-2015) איתם יצרה והופיעה ברחבי העולם. יוזמת ואוצרת את סדרת סינמאי - קולנוע כוראוגרפי - סדרת הקרנות של עבודות בימתיות שלא נראו בארץ מסיבות שונות, שלאחריהן מתקיימת שיחת סקייפ בלייב עם היוצרים*ות (המרכז לאמנות עכשווית CCA תל אביב). מלמדת בבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. עובדת כדרמטורגית ליוצרים*ות אחרים ביניהם: שירה אביתר, עדי בוטרוס ועוד.

עבודותיה נעות בספקטרום בין עבודות בימתיות, עבודות תלויות מקום והתערבויות במרחב הציבורי, תחת הגדרה רחבה וגמישה של מושג הכוראוגרפיה. זרחי מתעסקת ביחסים האפשריים בין מדיום המחול למדיום המוזיקה, בין חומריות של תנועה לזו של סאונד, דרך שיתופי פעולה עם אמניות ואמנים מתחומי הסאונד, הקול, המוזיקה.

צילום: תמר לם.

להמשך >> לאתר היוצר/ת >>

הצגות רצות

untitled

untitled

״גופי יודע שירים שלא נשמעו״ (הלן סיקסו)

מאת: מאי זרחי

מוסיקה, יוצר שותף: אלעד ברדס

חלל ואובייקט תאורה: בעז בז׳ה גלעד

עין חיצונית: סיגל ברגמן

אסיסטנטית: רותם גרינברג

הפקה: הזירה הבינתחומית

צילום: רוי סיגל

תודה לניצן כהן וסרג׳יו אדלשטיין.

היצירה עלתה בבכורה במסגרת פסטיבל צוללן 2019.

* מכיל עירום.

* המופע מתקיים בחלקו בחושך מלא. 

 

'untitled' ממשיכה את מחקרה של זרחי ביחסים האפשריים בין גוף לסאונד, בין חומריות של תנועה לזו של צליל. על ידי מחווה חופשיה לעבודתו של האמן דן פלבין, העבודה ממקמת עצמה בין כוראוגרפיה לאמנות חזותית. ביחד עם המוזיקאי אלעד ברדס זרחי יוצרת חלל מהדהד של דימוי וסאונד, כאשר הדימוי מתאחד, מסיט ולעיתים מתנגש עם סביבת הסאונד. 'untitled' מבקשת לחתוך מבעד השפה ולצלול לתוך הבשר, לפעול בשדה החושי על מנת להדד בזה שיש לכולנו: בגוף. על בסיס הקלטות של פעולות גופניות שונות המסומפלות ומקומפזות בזמן אמת, האמנים מייצרים סביבה מתעתעת, פנטסטית ולעיתים מאיימת. דרך הצעה אסתטית, שהינה פרפורמנס באותה מידה שהיא פסל חי או ציור תלת מימדי משתנה, מתרחשת חוויה פיזית - גירוי חושי הצופים/ות - התובעת את נוכחותם/ן ורגישותם/ן המלאה להיות חלק בלתי נפרד מהריטואל המתרחש. העבודה מציפה שאלות לגבי המיסטי, הגופני והבלתי מובן דרך נקודת מבט אישית נשית.

תאריכים

יום ג'20:3024.9.19CCA – המרכז לאמנות עכשווית, ת"אלרכישה >>
יום ד'19:0025.9.19CCA – המרכז לאמנות עכשווית, ת"אלרכישה >>
יום ד'21:3025.9.19CCA – המרכז לאמנות עכשווית, ת"אלרכישה >>