יואב ברתל

מחזאי – במאי – שחקן – מורה ומנהל אומנותי. יוזם ומקים אנסמבל "תוצרת בית" בשיתוף אביגיל רובין זוכה פרס הצגת השנה פסטיבל עכו 2015 – "יאבל'ק" זוכה פרס מחזאי, מבצע והצגת השנה עם "המרקיד". אבא של אבשלום ואחינועם.  
להמשך >> לאתר היוצר/ת >>

הצגות רצות

שתמות אמן

יאבל'ק

המרקיד

13 פרגמנטים

שתמות אמן

יצירתם החדשה של אביגיל רובין ויואב ברתל

משתתפים (לפי סדר א"ב): יואב ברתל, דורון לדרר, שמעון מימרן, תמיר ממיס, שחר נץ, עומר עוזיאל, עדי פז.

עיצוב חלל ותלבושות: מאור צבר.

ע. מעצב: סבטלנה ליבשיץ.

מוסיקה: עידן שמעוני.

תאורה: עומר שיזף.

מאיר בן עמי, מנהל הסטודיו למשחק, טעה פעמיים. פעם ראשונה, שגנז את ההפקה של היוצר אבנרסיטין, המבסס את עבודתו על השנאה בינו ובין השחקנים ובינם לבין עצמם. הפעם השנייה, שהחליט להקדים לצפייה בהפקה בגרסת ההגנוזה, שיחה בפורמט של סטודיו למשחק מארח, עם היוצר השאפתן. מהר מאוד מוצא עצמו המנהל, כלי משחק בידיו של אבנר, שנחוש לחשוף, להביך ולנעוץ ציפורניו והכל על מנת להגיע לשורש האמת. שבע השחקנים ורקדנים מתבוססים בשנאה לאחר, לקהילה שלהם ובעיקר להם עצמם. מתוך הביקורות: "זו אמנות שמתבוננת בנושא שהיא מטפלת בו בעין חודרת, ומפענחת בו אורות וצללים, זוויות ומעגלים. היא חופרת ומעלה אל פני השטח את ההרגשה שמאחורי כל זה מסתתרת אנושיות חמה, כואבת או מאושרת, ואת האנושיות הזו הם הפנימו לתוך יצירה מרתקת",צבי גורן, "הבמה".  

יאבל'ק

טרילוגיה על פחד יצירתם של יואב ברתל ואביגיל רובין זוכת פסטיבל עכו 2015

משתתפים: גריק באבדזנוב, איריס בולוקן, רן בן דרור, יואב ברתל, ליה חזין,
רות טובי, נעמה יעקובוביץ, עדי פז
יצירתם של אביגיל רובין ויואב ברתל
עיצוב חלל ותלבושות: מאור צבר
תאורה: אורי רובינשטיין
מוזיקה: אופיר אילצקי
וידאו: ורה קורמן ובטינה פיינשטיין
ע. במאי: ווי שלימוביץ
מפעילה: עדן אשר
הפקה: ענת דותן אזן וליטל נמרוד- הסטודיו למשחק בחולון, בשיתוף אנסמבל תוצרת בית.

מסע מטלטל המתחיל בתיאטרון פיזי, ממשיך במחול בליווי מקהלה ומסתיים בפגישה אינטימית עם גבריאל - מטפל בשיטת הקונסטלציה. ההצגה זכתה בפרס ההצגה הטובה, עיצוב חלל ותלבושות ופרס הכוריאוגרפיה בפסטיבל עכו 2015 מנימוקי השופטים: "על התובנה המופלאה שמחברת אותנו לשורש השורשים של הפחד, שאומר לנו 'אתה פה כבר הרבה דורות ויש לך עבודה ידידי לעשות...', על השפה הבימתית המיוחדת העוברת מטכניקה אחת לשנייה, על מסירות אין קץ של להקה הנותנת הופעה בלתי נשכחת ועל השאיפה לשלמות שאנו מקווים שיום אחד תגיע".  

המרקיד

הצגה לשחקן בודד יצירתם של יואב ברתל ואביגיל רובין

כתיבה בימוי ומשחק: יואב ברתל

בימוי וכוריאוגרפיה: אביגיל רובין

עיצוב תאורה: נדב ברנע

יעוץ מוזיקלי: יחזקאל רז

איתן הררי, מרקיד השואף להכרה, מנצל הרקדה אליה הוקפץ כמחליף, כדי ליצור ריקוד עם חדשני בשיתוף הקהל וע"י כך לשדרג את מעמדו בעולם המחול הישראלי. במהלך ההרקדה חושף איתן את מקורות ההשראה שלו - חויות אותן חווה בצעירותו. ההרקדה מתקדמת, איתן מתחיל להרגיש את ניחוח ההצלחה ודווקא אז מאיימים זכרונותיו להשתלט עליו ולהאפיל על חגיגת המחול.   מתוך הביקורות: "ברתל מקרין קסם ונמרצות שקשה לעמוד בפניהם. דרך המפגש בין עולם השמחה והתמימות של הריקודים לביו עולם הכוחניות והסדיזם של השירות הצבאי, אנחנו לומדים באמצעות ההצגה הקטנה והחכמה הזו משהו עצוב על עצמנו ועל העולם שבו אנו חיים, עולם שבו ריקודים נולדים לרוב מכאב ולא משמחה או מאהבה."  

13 פרגמנטים