אפרת שטינלאוף

במאית, מחזאית ויוצרת תאטרון עצמאית. בוגרת מסלול בימוי והוראת תאטרון בסמינר הקיבוצים וכן תואר ראשון ושני במנהל עסקים. מלמדת תאטרון במסגרות שונות. יצרה וביימה: "בתאבון", "ראיתם את הכלב שלי?", "התליין והנדון למוות", "סטארטאפ". ביימה את ההצגות: "ציד עכברושים" בתמונע, "תכתבי בגוף זכר" בפסטיבל אישה 2009, "גפרית וצרי"- הסמטה, "הלילה האחרון ברפת" (פסטיבל צו קריאה בצוותא וכהפקה מלאה), "הבית זה מה שמפריד" (פסטיבל עכו 2014). "הציפור הצבועה" (פסטיבל ישראל 2015), "זה רק שעשוע" (פרוייקט המחזאים). "לינדה ויקטור", תאטרון קצר 2015. "זויה ויונה נשארו בחיים" בפרוייקט two show של אורנה פורת.  
להמשך >>

הצגות רצות

רק בהצבעה-למידה מרחוק!

רק בהצבעה

טרה אינקוגניטה

הבית זה מה שמפריד

ראיתם את הכלב שלי?

הציפור הצבועה

רק בהצבעה-למידה מרחוק!

מופע בזום.

יוזמת ומשתתפת: אפרת שטינלאוף

יוצרות ומשתתפות:
דנה אתגר, נטעלי בראואר, אורית זפרן,
סיואר עואד ונתלי פינשטין.

אורך המופע: 50 דקות.

* המופע זכה בציון לשבח בפרס שולמית אלוני.

לאור המצב וההגבלות גם בית הספר שלנו עבר למודל של למידה מרחוק. מוזמנות ומוזמנים להיכנס אתנו לכיתה הוירטואלית של "רק בהצבעה" ולחוות חוויה מצחיקה, מטלטלת, מרגשת ומעוררת מחשבה. כמו כל התלמידים בישראל, גם אתם תשבו בבית ותפגשו את צוות המורות המסור שלנו דרך הזום ליום לימודים מקוצר. במהלך יום הלימודים נעביר לכם 6 שיעורים בנושאי הליבה, דרכם כמו במופע "האמיתי" שלנו (שבשגרה מתרחש בתוך כיתה), נמשיך לעורר שאלות בנוגע לעומס וריבוי המסרים, לתכנים הנלמדים, לשיטה ולקשר שבין מערכת החינוך לבין חירות המחשבה והדמוקרטיה. לאחר המופע אנחנו מזמינות את כולם להשתתף בדיון (מומלץ במיוחד היום).  

רק בהצבעה

מופע בתוך כיתה

יצירתה של אפרת שטינלאוף

יוצרות שותפות ומשתתפות: דנה אתגר, נטעלי בראואר, אורית זפרן, סיואר עואד, נתלי פינשטין

דרמטורגיה: דנה אתגר

עוזרת במאית: זוהר ברנר

עיצוב גרפי: ענבל הרשטיג

ייעוץ בעיצוב: אביה בש

ליווי אמנותי: יעל קרמסקי

ליווי עיצוב: פרופ' מרים בילו גורצקי

ליווי מחקרי: ד"ר דפנה בן-שאול

צילום אימג'ים: רונן גולדמן

היצירה פותחה במסגרת מסלול שחקן חוקר יוצר באוניברסיטת תל אביב
לחצו לראות את טריילר המופע

דמיינו שערב אחד אתם חוזרים לבית הספר. מסתובבים במסדרונות, יושבים בכיתה ועוברים שיעורים. איך זה מרגיש? אילו תובנות יש לכם היום שלא היו לכם אז? האם משהו השתנה? מוזמנים להיכנס אתנו לכיתה ולחוות חוויה מצחיקה, מטלטלת, מרגשת ומעוררת מחשבה. במהלך המופע יתעוררו שאלות בנוגע לעומס, לתכנים, לשיטה ולקשר שבין מערכת החינוך לבין חירות המחשבה.

טרה אינקוגניטה

פרפורמנס מחקרי בעקבות מפות

יוצרים ומבצעים: דנה אתגר, יואב טלמור, אפרת שטינלאוף.
מוזיקה: יואב טלמור.
תוכן חזותי ועיצוב גרפי: ענבל הרשטיג.

לפני כשנה יצאנו למסע לגלות ארצות, לחקור את הטרה אינקוגניטה של הנפש וליצור מפת תודעה על במה. מצאנו השראה בדמות אמנית שעסקה במיפוי ומפות ובעזרת היומן שהיא השאירה אחריה אנחנו מקימות לחיים את החזון שלה. מוזמנים ליצור אתנו מפה חדשה על הבמה.

הבית זה מה שמפריד

עלתה לראשונה בפסטיבל עכו 2014

מחזה מאת: נועה כורם

בימוי: אפרת שטינלאוף

תפאורה ותלבושות: דניאלה מור

מוסיקה מקורית: אפי שושני

תנועה: נועה בוקר

עיצוב תאורה: זיו וולושין, נדב ברנע

מפיק וע.במאי: עידו קולטון

משתתפים: בהט קלצ'י, עומר שמר,  שלמה מומו טרלובסקי,

יוסי סגל, עדי נוי, דורון צפריר/ שחר מור, נופר בוקר

צילום סטילס: איתי אפלברג

משך המופע: שעה

אישה רזה מבקשת עבודה עבור בנה השותק. כאשר בעל המכולת מסרב לעזור, היא מנחה את הבן לחדור למכולת ולהתחבר אליה כמו לטבור. בעל המכולת נאבק לגרש את הפולש, אחרת הלקוחות ייעלמו והוא יקרוס. תפקידו של מי לדאוג לנער? אמו? בעל המכולת?    

ראיתם את הכלב שלי?

הצגה לכל המשפחה

יצירה ובימוי: אפרת שטינלאוף

שחקנים ושותפים ליצירה: אורן דסאו/ ליאור ברגר, עומר יצחקי, נירית רכבי, עומר שמר

עיצוב תפאורה ותלבושות: איילת יריב

מוסיקה: אפי שושני

משך המופע: שעה

 

 

זהו סיפורו של בן שמקבל ליום הולדתו השישי את הכלב  "שלי". בן נקשר אליו והם הופכים לחברים הכי טובים עד שיום אחד שלי הולך לאיבוד. בן מחפש את שלי בכל מקום ובחלומו מגיע למקום המוזר והמיוחד שנקרא "איבוד". מסע החיפוש של בן אחרי שלי הוא מסע מרתק וסוחף של התמודדות וצמיחה. "תאטרון סיפור העוסק בהתמודדות עם אובדן ופרידה ובכוחות הנפש העוזרים להתגבר עליהם. אפרת שטינלאוף שיצרה את המופע עם ארבעת שחקניו הנפלאים מצליחה להאיר אותם באור חדש, זו הצגה שונה בנוף התאטרון לילדים, התרחשות בימתית ששוברת את כל הכללים". (נורית אסיאג, גלריה, הארץ)   

הציפור הצבועה

על פי ספרו של יז'י קושינסקי הציפור הצבועה

עיבוד וביצוע: אופיר דואן

בימוי ודרמטורגיה: אפרת שטינלאוף

מוסיקה מקורית: אפי שושני

עיצוב תאורה: נדב ברנע

ייעוץ בתפאורה: דניאלה מור

ייצור תפאורה: יוסי דואן

שותפות בעיצוב התנועה: עומר שמר

משך המופע: שעה

רגע לפני תום מלחמת העולם השנייה, מוצא עצמו ילד פולני בעל חזות צוענית קשור ומוכה במחסן בית היתומים. הילדים האחרים מאיימים להרוג אותו, משוכנעים שיטיל בהם כישוף כי הרוחות הרעות שוכנות בו. בניסיונות להיאבק על חייו הוא חושף את סיפורי הזוועות שחווה בזמן המלחמה בכפרים החשוכים והפרימיטיביים של פולין – היכן שהאמונות התפלות שולטות. העלאת הזיכרונות מציפה טראומות שהדחיק, עולם שלם של אמונות תפלות ושנאת זרים צף ועולה, ואט אט מקבלים המאורעות משמעות שונה ומזעזעת.