אורלי רביניאן

אורלי רביניאן היא במאית ויוצרת תיאטרון. בוגרת תלמה ילין ולימודי בימוי בלונדון. הקימה את #posthome_theatre במסגרתה היא פועלת בישראל ובחו״ל. חברה במעבדת הבמאים של הלינקולן סנטר, מרכז ״וואטרמיל״ של רוברט ווילסון וקבוצת לה-מאמא באומבריה. ממקימיי קולקטיב הבמאים הבינלאומי ה-WWLab.

עבודות רצות: ״האיש עם הפרח בפה״ - עיבוד מקורי לסיפור קצר מאת לואיג׳י פירנדלו בתיאטרון יפו. טקס תה פרסי מאת אורלי רביניאן - פרפורמנס השתתפותי בחללים משתנים. ״מלחמת שוורים״ מאת מייק בארטלט בתיאטרון מרא״ה - ההצגה היתה מועמדת לפרס הצגת השנה וזכתה בפרס עיצוב הבמה בקיפוד הזהב 2017.

ביימה בין השאר בישראל: ”בחזרה לאישראל" באנסמבל עיתים/תיאטרון הקאמרי. Abigail's Mirror - מופע פרפורמנס בגלריית אלפרד. "מסריחונת" – הצגה בגרמנית עם כתוביות לעברית במרכז הבמה, פסטיבל ישראל. "אם יש עוד לא מצאתי" בתיאטרון הסיפריה. ״טיפה בים״ מחזה קצר פרי עטה בצוותא.

עבודות אחרונות בחו״ל: Her Israeli Story - Israeli Women between Art & Literature, מופע בין תחומי באיטלקית באוצרותה ובבימויה לפסטיבל Ebraica ברומא. Interior, עבודה תלוית-מקום בסינית לחלל האומנות 435 בטאיוואן. "בצלים", עבודה תלוית-מקום באיטלקית לחוף-הים בקלבריה בדרום איטליה. HONEYPOT בתיאטרון הניו-דיוראמה, לונדון. ״באבל״, תיאטרון נור במרכז לארק, ניו יורק.

לראיון של היוצרת בASK THE DIRECTOR LinkedIn Full bio

 

להמשך >>

הצגות רצות

האיש עם הפרח בפה

טקס תה

מלחמת שוורים

בקרוב- הצגה חדשה

האיש עם הפרח בפה

מאת לואיג'י פירנדלו

נוסח עברי, עיבוד, בימוי, עיצוב חלל ועיצוב ספר: אורלי רביניאן

שחקן: יואב יפת

שחקנית: שירה קוריאל

הלחנה ונגינה חיה על פסנתר: עמרי דגן

עיצוב תלבושות: לירון פניאל

עיצוב וידאו: נמרוד צין

עיצוב תאורה: דולב ציגל

הופק על ידי #posthome_theatre בתמיכת המכונים לתרבות איטליה בתל אביב ובחיפה. ההפקה לקחה חלק ב- Pirandello150 - פסטיבל בינלאומי לציון 150 שנים להולדת המחזאי.

לתמונות נוספות מתוך הצגה

לרגעים מהחזרות

לפספס את הרכבת. לענות לטלפון. לצאת מבדיקה שגרתית אצל רופא. איך רגע אחד משנה חיים שלמים? מתי מה שהיה הופך למה שיהיה? ובמה נאחזים כשהאדמה זזה? ״האיש עם הפרח בפה״ נכתב כסיפור קצר לפני שהועלה על במה והפך לאחד המחזות האהובים של לואיג׳י פירנדלו. המחזאי האיטלקי זוכה הנובל משרטט תמונה של חיים ״לפני״ ו-״אחרי״ ומנסה למפות ארכיטקטורה של שינוי צורה. הדיאלוג שנכתב במקור לשני גברים מקבל פרשנות חדשה מאת הבמאית אורלי רביניאן כיצירה לשחקן, שחקנית, פסנתר ודיו אדומה.  

טקס תה

טקס תה השתתפותי מאת אורלי רביניאן

מתי בפעם האחרונה השתתפתם בטקס תה? כבת להורים שעלו מאיראן היא שתתה תמיד תה חם, אפילו בימי הקיץ הלוהט. היוצרת אורלי רביניאן, מזמינה אתכם להתמסר לטקס תה פרסי. טקס שהוא אמיתי ומומצא, עתיק ועכשווי, זר ומוכר.

מלחמת שוורים

זוכה פרס אוליביה היוקרתי לשנת 2015

בימוי: אורלי רביניאן
שחקנים: מעיין נסטל, מיכאל גמליאל, גל בן עמרה, הראל קרטיס
תרגום: ירון פריד
תפאורה ותלבושות: בלה חבצקין
תאורה: דולב ציגל
מוסיקה: רוני אמיר
ניהול טכני: אדם וייזר
ע. במאית וניהול הצגה: צופית מושל
בהפקת תאטרון מרא״ה

״מלחמת שוורים״, זוכה פרס אוליביה היוקרתי לשנת 2015, הוא מחזה בועט ומטלטל על החיה שבאדם ועל "השיטה" שרומסת את אנושיותו. כל מי שאי פעם הלך לעבודה (או למגרש המשחקים, או לצבא, או למכולת) יוכל להזדהות עם מה שקורה בו, ועדיין יתקשה לנחש את סופו, או להירגע מהשפעתו רבת העוצמה. ההצגה היתה מועמדת לפרס הצגת השנה וזכתה בפרס תפאורת השנה בקיפוד הזהב, 2017.  

בקרוב- הצגה חדשה

פרטים נוספים על פרוייקט 2018/19 בקרוב. לרגעים מתוך תהליך החזרות