תיקון לשלוש נשים וגברתיקון עומק: 40 דק'
שעה: 24:10

שיחה פתוחה של שלוש יוצרות תאטרון ויוצר אחד על ייצוגי נשים בתאטרון, האם דרוש מבט 'מתקן' בייצוג הנשי על הבמה?

בהשתתפות: חנה וזאנה גרינולד, ברכי ליפשיץ, דניאל כהן לוי ואלירן כספי.

חנה ואזנה-גרינולד במאית, מחזאית יוצרת ומנחה קבוצות תיאטרון.
העבודות שלה מתמקדות בחיפוש שפה תיאטרונית לשאלות ותכנים העוסקים במגדר ובעיקר בהצלבה שבין זהות מזרחית מגדר ומעמד. תוך שימת דגש על החוויה האישית החברתית וההיסטורית של המבצעות, עבודה עם טקסטים שאינם דרמטיים והסבה של חומרים אלה לידי מופע שמקיים זיקה בין האישי לפוליטי.
תיאטרון שקורא לפעולה אקטיביסטית שמקיים יחסי גומלין עם החברה ושמבקש שינוי וריפוי.
הצגות : פאפעג'ינה, פרחה שם יפה, פנינה לב נייר, יולדות, סוף על הקטינו, ותהר ותלד, שכונת התקווה קהיר, באבא דיאלי, עבריה- מופע ספוקן וורד, שריקה, בלוק 30 , פיגומים קריאות בדוח ביטון. צילום חנה: אפרת מזור.

דניאל כהן לוי  במאית, כותבת ויוצרת מבצעת. בעלת M.F.A בהצטיינות בחוג לאמנות התאטרון באוניברסיטת ת"א, ותואר B.Ed בהצטיינות, בבית הספר לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים, כיום מלמדת במסלול הבימוי ומנהלת את המכינה בסמינר הקיבוצים. בין עבודותיה: Out Of Space (יצירה משותפת עם נמר גולן, פסטיבל תמונע 2019), הפרקליט (כתיבה ובימוי, תאטרון החאן ירושלים 2018), היעלמותו המסתורית של מ' (פסטיבל תמונע הבינלאומי 2017), על כל צרה שלא תבוא (יצירה משותפת עם נמר גולן, פסטיבל עכו 2015), קרקס של יהודים (כתיבה: דניאל כהן לוי ורוני ברודצקי, תאטרון חיפה 2017), אני אישה לוחם (הגלריה של אוניברסיטת ת"א 2014). צילום דניאל: יאירה יסמין.

ברכי ליפשיץ, במאית ויוצרת תיאטרון, בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בבימוי ובהוראת תיאטרון בסמינר הקיבוצים ותואר שני בתכנית לחקר הביצוע בתיאטרון ובאמנויות המופע באוניברסיטת תל אביב. יוצרת תיאטרון לקהל ילדים ולקהל מבוגרים, תוך שהיא חותרת כנגד הגדרת הגבולות ביניהם. עבודותיה נבנות מתוך תהליכי מחקר, תוך יצירת שיח עם טקסטים קאנוניים. מלמדת תהליכי יצירה ובימוי בסטודיו למשחק ניסן נתיב ובמכללת אמונה. בין עבודותיה:  הצגות הילדים ״שאול / המלך והמסכה״, ״דוד / המלך והכבשה״, סדרת ההצגות ״אגדות הלבנה״, בית אבי חי, ירושלים.  ״אובו המלך״, ״שיר שנועד לקריאות בוז״ – עיבוד למחזה ״הקהל״ מאת לורקה, סטודיו ניסן נתיב, ירושלים. אירועים שיצרה בחללים אלטרנטיביים: ״פעולה אנושה״ – תיאטרון במפעל – אוצרות ובימוי עבודה בעקבות ״המחזה הלימודי של באדן באדן על ההסכמה״ מאת ברכט, ״טיטוס – מסיבה, שייקספיר, קצביה״,  ניסוי תיאטרוני בשיתוף עם ניר שגב, פונדק הוסטל בר, ירושלים. צילום ברכי: אפרת מזור.

אלירן כספי – במאי ,שחקן ,כותב ומנהל אומנותי בין עבודותיו הבולטות בתיאטרון-  "קילר ג'ו",בימוי –  תמונע ,זוכת פרס שחקנית השנה 2012,  כתב וביים את "הגט" זוכת פרס הצגת היחיד 2018, את הצגת היחיד" שייכת" שרצה 250 פעמים והייתה אורחת בתיאטרונטו," ביים את" ירמה "- תמונע 2016,זוכת פרס שחקנית השנה,והיה מועמד עליה לבמאי השנה.". עיבד וביים את " טיק תיק", זוכה פרס ראשון בתיאטרונטו 2013.ביים את "באג" בימוי ומשחק תיאטרון תמונע ,מועמדת לשחקנית השנה 2017" ." ביים את סבא שלי רמטכ"ל-זוכה פרס השחקן בפסטיבל חיפה 2016 " .זוכה מלגת פותחים מסך בבית לסין על המחזה " ליברמן"(2003).כותב בעיתון "הארץ" את הבלוג " אבא יצא מהקבוצה"