קול קורא לפסטיבל אישה 2018

קול קורא: פסטיבל אשה 2018 בסימן "גיבורות על"

פסטיבל אשה בחולון ייערך בין ה-8-10 במרץ 2018 בתיאטרון חולון המחודש

פסטיבל אשה יוקדש השנה לגיבורות העל הנשיות, ולאו דווקא וונדר וומן של גל גדות. יהיה זה פסטיבל שהוא מחווה למי שמשנות את חיינו בכל יום ויום. למי שהופכות את העולם הזה לטוב יותר, עשיר יותר, יפה יותר. לאלה שמזיזות הרים, שוברות קירות ותקרות זכוכית. גיבורות היומיום והנשגב כאחת, יוצרות באומץ ובאמונה בדרכן, משמיעות קול עז וברור ומקרבות את השוליים למרכז.
הוויקיפדיה מספרת שגיבור על הוא" דמות בדיונית, בדרך כלל אנושית, לרוב בעל יכולות על-אנושיות בהן הוא עושה שימוש לטובת הכלל. אלו היו אנשים פשוטים שעקב הנסיבות נעשו לגיבורים, ותמיד עמדו כנגד אויב אכזר וגדול מהחיים. שורשיהם של גיבורי-העל נעוצים בדמויות תנ"כיות כגון שמשון הגיבור או דמויות מיתולוגיות כמו אכילס והרקולס" ואף מילה על גיבורות נשים. לא מהמקרא ולא מספרות העת החדשה.

האם גיבורות העל הגיעו אלינו באיחור אופנתי, בלבוש מינימאלי ועקבי סטילטו, רק לאחר שגיבורי העל הצילו כבר את כל מה שאפשר להציל ?

יוצרות ויוצרים בכל התחומים מוזמנות\ים להגיש הצעות למופעים, התרחשויות במרחב ולשיתופי פעולה בין יוצרות ויוצרים מתחומים שונים, מהארץ ומחו"ל, המתכתבים עם נושא הפסטיבל.
עדיפות תינתן למופעים בבכורה בפסטיבל.
יש לשלוח חומר כתוב ומצולם על היצירה, וחומר על היוצרות\ים למייל: [email protected] עד לתאריך 10 בנובמבר 2017