חדשות פסטיבל עכו: פגישה בין ארגוני היוצרים לבין ראש עיריית עכו

בתאריך ה-23.6 נפגשנו, ארגוני היוצרים , שח״ם – ארגון השחקנים, בת"י – איגוד במאי התיאטרון בישראל ואי"ב- ארגון היוצרים העצמאים עם ראש עיריית עכו שמעון לנקרי במטרה לקדם את השיח סביב המשבר הנוכחי בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר. הפגישה נוהלה ברוח טובה כאשר שני הצדדים הציגו עמדותיהם.
ארגוני היוצרים הציגו את עמדתם בנושא חופש הביטוי, ובחנו את האפשרות למצוא דרך לשוב ולהציג את הפסטיבל בהרכב המקורי שלו לרבות רעיונות לקיים מפגשים מיוחדים בנושא דו קיום וחופש ביטוי באמנות בזמן הפסטיבל. ראש העיר הציג את עמדתו ביחס לרגישות דו הקיום היהודי ערבי בעיר עכו ואת תמיכתו בפסטיבל עכו.
על אף האווירה החיובית, הפגישה הסתיימה ללא הסכמות, והצעות הארגונים נתקלו בסירוב. ארגוני היוצרים הדגישו שלצד הרצון לדאוג לשנים הבאות של הפסטיבל,השנה לא יוכלו לשתף פעולה עם קיומו "פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ", ולא יוכלו להמשיך ולדון על השנים הבאות ללא הסכמה מפורשת של ראש העיר, שלא לקיים פסטיבל כזה בשנה הקרובה.
למרות המבוי הסתום, אנו עדין מקווים שלאחר שירגעו הרוחות נוכל לשוב ולהתדיין. יחד עם זאת בשלב זה נצטרך למצוא אלטרנטיבה לפסטיבל ליצירה עצמאית.