משרד התרבות והספורט – מינהל תרבות

עמותת אי״ב נתמכת על ידי משרד התרבות על בסיס מבחן התמיכה ב״ארגוני גג״.

תמיכת משרד התרבות מאפשרת לנו להתנהל, ליזום פעילות ולקדם יוצרים עצמאיים שחברים בעמותה.

היוצרים החברים בעמותה, אשר עומדים בתנאי הסף של מינהל תרבות, נתמכים ע״י משרד התרבות על בסיס מבחני התמיכה המכונים ״תקנת הפרינג׳״ – פרויקטים הפקתיים.

 

מפעל הפיס – מועצת הפיס לתרבות ואמנות

מועצת הפיס תומכת לאורך שנים רבות ביוצרים וביצירה עצמאים. רבים מחברי העמותה קבלו ומקבלים מענקים הן על הפקות חדשות ועל הרצות של הפקות קיימות ברחבי הארץ.

מענק של מפעל הפיס אפשר לנו כעמותה, לקיים במשך שנתיים (2016-2017) מפגשים עם אמנים בינ״ל. תכנית המפגשים נעשתה בשיתוף פסטיבל ישראל, ירושלים.

פורום מוסדות תרבות

אנחנו חברים בפורום מוסדות תרבות ואמנות. מטרות הפורום: קידום  וחיזוק  התרבות והאמנות בישראל, חיזוק וביסוס מוסדות התרבות והאמנות בכל הארץ ומכל התחומים, לפעול להגדלת תקציב התרבות והגדלת התמיכה במוסדות, לפעול לחשיפת התרבות והיצירה הישראלית בארץ ובעולם. בפורום חברים מוסדות תרבות רבים מכל תחומי האמנות בישראל. פרטים מלאים על פעילות הפורום ועל החברים בו – באתר הפורום.

 

אסקו (Esco) – פיתוח והקמת עסקים חברתיים

אסקו הוא מרכז העובד עם יזמים ועמותות להקמת עסקים חברתיים שמטרתם לפתור מצוקות בחברה ובסביבה ולהצליח לעשות זאת תוך התנהלות כלכלית יציבה ורווחית לטווח ארוך (מתוך אתר החברה).

יחד עם אסקו יזמנו מהלך חדש ליצירת פסטיבלים של יצירה עצמאית וקהילה בכל רחבי הארץ. הפסטיבלים "נתפרים" על פי מידות היישוב ותוך שיתוף פעולה מרגש במיוחד בין יוצרים לבין המקום. בשנת 2017 יצאו לדרך שני פסטיבלים הראשונים פרי שיתוף הפעולה הפורה הזה בשני ערים- באר יעקב וגדרה.

 

פסטיבל ישראל

יחד עם פסטיבל ישראל יזמנו מפגשים של יוצרים עצמאיים עם מיטב היוצרים שמגיעים לפסטיבל ישראל.

ב- 2016 אירחנו את היוצר פיליפ קן, וב- 2017 השקנו את מפגש אי"ב #1 – בין יצירה להפקה, שעסק ב״תפר״ שבין הפקה ליצירה ואירחנו את אגדת התאטרון העולמי – רוברט וילסון ואת היוצר הצעיר והמבטיח- טום לוז. תודה לצוות פסטיבל ישראל על השותפות שהייתה ועל כל אלה שעוד בדרך. כנסו לקרוא עוד על מפגש #1