אורלי רביניאן

במאית ויוצרת תאטרון. פועלת בארץ ובחו״ל. בוגרת תלמה ילין ולימודי בימוי בלונדון. ממקימיי קולקטיב הבמאים הבינלאומי ה-WorldWideLab .חברה במעבדת הבמאים של הלינקולן סנטר, מרכז ״וואטרמיל״ של רוברט ווילסון וקבוצת לה-מאמא באומבריה.

עבודות רצות: טקס תה השתתפותי מאת אורלי רביניאן בעלמא - בית לתרבות עברית, תל אביב. ״מלחמת שוורים״ מאת מייק בארטלט בתאטרון מרא״ה, קרית שמונה. ״האיש עם הפרח בפה״ מאת לואיג׳י פירנדלו בעיבודה ובבימויה יעלה בקרוב בתאטרון יפו, במסגרת פסטיבל בינלאומי המציין 150 שנים להולדת המחזאי.

ביימה בין השאר בישראל: “בחזרה לאישראל" מאת נאוה סמל באנסמבל עיתים/תאטרון הקאמרי; s'Abigail Mirror ,פרפורמנס מאת אורלי רביניאן בגלריית אלפרד; "מסריחונת" מאת פיבי וולר ברידג׳ – הצגה בגרמנית עם כתוביות לעברית במרכז הבמה, פסטיבל ישראל; "אם יש עוד לא מצאתי" מאת ניק פיין בתאטרון הסיפריה; ״טיפה בים״ מאת אורלי רביניאן ובבימויה, בצוותא; ״עד 120״ - עיבוד תנועתי ל-13 שחקנים, בעיבודה ובבימויה בסטודיו של יורם לווינשטיין.

עבודות אחרונות בחו״ל: Interior על-פי מוריס מטרלינק, עבודה תלוית-מקום בסינית לחלל האומנות 435 בטאיוואן; "בצלים", עבודה תלוית-מקום באיטלקית לחוף-הים בקלבריה (הוצגה גם בתאטרון ה- Quarticcolo ברומא); HONEYPOT מאת ג׳וליה פסקל בתאטרון הניו-דיוראמה, לונדון; ״חתונה״ לברכט, עיבוד בימתי בתהליך שהוצג בתאטרון ה-Irondale בברוקלין, ניו יורק.

לעוד תמונות מהצגות של אורלי לערוץ הוימאו של אורלי

להמשך >>

הצגות רצות

טקס תה

מלחמת שוורים

האיש עם הפרח בפה

טקס תה

טקס תה השתתפותי מאת אורלי רביניאן

לכתבה בדה-מרקר

מתי בפעם האחרונה השתתפתם בטקס תה? כבת להורים שעלו מאיראן היא שתתה תמיד תה חם, אפילו בימי הקיץ הלוהט. היוצרת אורלי רביניאן, מזמינה אתכם להתמסר לטקס תה פרסי. טקס שהוא אמיתי ומומצא, עתיק ועכשווי, זר ומוכר.

מלחמת שוורים

זוכה פרס אוליביה היוקרתי לשנת 2015

בימוי: אורלי רביניאן
שחקנים: מעיין נסטל, מיכאל גמליאל, גל בן עמרה, הראל קרטיס
תרגום: ירון פריד
תפאורה ותלבושות: בלה חבצקין
תאורה: דולב ציגל
מוסיקה: רוני אמיר
ניהול טכני: אדם וייזר
ע. במאית וניהול הצגה: צופית מושל
בהפקת תאטרון מרא״ה

עוד על מלחמת שוורים

שתי משרות. שלושה מועמדים. דבר אחד בטוח: בקרב הזה יישפך הרבה דם על השטיח... ״מלחמת שוורים״, זוכה פרס אוליביה היוקרתי לשנת 2015 ,הוא מחזה בועט ומטלטל על החיה שבאדם ועל "השיטה" שרומסת את אנושיותו. כל מי שאי פעם הלך לעבודה (או למגרש המשחקים, או לצבא, או למכולת) יוכל להזדהות עם מה שקורה בו, ועדיין יתקשה לנחש את סופו, או להירגע מהשפעתו רבת העוצמה.

האיש עם הפרח בפה

מאת לואיג'י פירנדלו

עיבוד לעברית, בימוי וחלל: אורלי רביניאן
תלבושות: לירון פריאל
מוסיקה: עמרי דגן
וידאו: נמרוד צין
תאורה: דולב ציגל
הפקה: רן לשם
ע. במאית: דניאל ברקאי

עיבוד חדש ל-״האיש עם הפרח בפה״, שנכתב כסיפור קצר לפני שהוצג בתאטרון הפוטוריסטי ברומא והפך לאחד המחזות האהובים של לואיג׳י פירנדלו. לפספס את הרכבת. לענות לטלפון. לצאת מבדיקה שגרתית אצל רופא. איך רגע אחד משנה חיים שלמים? מתי מה שהיה הופך למה שיהיה? ובמה נאחזים כשהאדמה זזה? ״האיש עם הפרח בפה​״ נכתב כסיפור קצר לפני שעובד לבמה והפך לאחד המחזות האהובים של לואיג׳י פירנדלו​. המחזאי האיטלקי זוכה הנובל משרטט תמונה של חיים ״לפני״ ו-״אחרי״ ומנסה למפות ארכיטקטורה של שינוי צורה. המחזה בעיבוד חדש לעברית ובבימויה של אורלי רביניאן עולה ביוזמת ובתמיכת המכונים לתרבות איטליה בתל אביב ובחיפה, ובמסגרת Pirandello150 - פסטיבל בינלאומי המציין 150 שנים להולדת המחזאי.